Tüzel işkence gören Karataş ailesini ziyaret etti

Tüzel işkence gören Karataş ailesini ziyaret etti

Halkların Demokratik Kongresi Yürütme Kurulu Üyesi ve İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, yüzde 52 zihinsel engelli kardeşine kimlik soran polislerle çıkan tartışma sonucu karakola götürülüp işkence gördüklerini iddia eden Karataş ailesini ziyaret etti.Yaşanan olay hakkında bilgi veren Karataş ailesi yaşananların me

Yaşanan olay hakkında bilgi veren Karataş ailesi yaşananların medyada çarpıtılarak verildiğini ama gerçeğin çok farklı olduğunu vurguladı. Servet Karataş 7 saat kesintisiz darp edildiklerini, karakolda işkence gördüklerini ve bütün odalarda kamera sistemi olmasına rağmen kayıtların savcılığa ve avukatlarına verilmediğini söyledi. Olaya karışan bütün polislerin kendileri tarafından teşhis edilebileceğini söyleyen Karataş, “Bu talebimizi savcılığa bildirmemize rağmen herhangi bir sonuç alamadık” dedi.

Aileden bir süre bilgi alan Tüzel, “Devletin, işkenceye sıfır tolerans politikasının sonucu olarak işkencenin sokaklara taştığını ve ülkenin polis devletine dönüştüğünü” söyledi. Bu düzene karşı halkların mücadelesini yükseltmesi gerektiğini vurgulayan Tüzel, “Olaya karışmış bütün herkesin cezalandırılması için bu olayın takipçisi olacağını” bildirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net