Flormar işçilerinin sendika mücadelesi sürüyor

Kocaeli Gebze’de kurulu Flormar’da sendikaya üye oldukları için işten atılan 95 işçinin sendika mücadelesi fabrika önünde devam ediyor.

17 Mayıs 2018 17:02
Paylaş

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Flormar kozmetik ürünleri fabrikasında Petrol-İş’e üye oldukları için işten atılan Flormar işçilerinin direnişi devam ediyor. İşten atılan 95 işçi bugün de fabrika önünde bir araya gelerek sendika hakları için eylem düzenledi. Düdüklerle Flormar patronunu protesto eden işçiler, daha sonra halaylar çekti.

Eylemde konuşan Petrol-İş Gebze Şubesi Başkan Yardımcısı Eyüp Akdemir, “3 gündür eylemimiz devam ediyor. Bunun sebebi 2018 Ocak ayından bu yana Kosan Kozmetik yani Flormar'da bir örgütleme faaliyetimiz var. Bu örgütlenme faaliyeti devam ederken bakanlıktan çoğunluğumuzu aldık. Fakat işveren önce 12; daha sonra da 4 arkadaşımız derken bu işin önüne geçemeyeceğini düşünerek sendika üyesi gördüğü, selam verdiği, bu işe destek veren herkesi tazminatsız bir şekilde işten attı. İşveren burada kötü niyet sergiliyor. Ramazan ayında arkadaşlarımızı tazminatsız bir şekilde işten çıkardı. Hiç birine 5 kuruş para vermiyor. Bu insanlar işsizlik sigortasından faydalanamıyor. Haklarını gasp ediyor” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İnşaatta 4'üncü kattan düşen işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Mehmet Özhaseki'nin seçim broşüründeki fotoğraflar Ankara'ya ait değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa