17 Mayıs 2018 09:32

Hava Kuvvetleri Komutanlığında 'FETÖ' operasyonu: 101 gözaltı kararı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na yönelik 'FETÖ' soruşturması kapsamında 1'i tuğgeneral, 5'i albay 101 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığında 'FETÖ' operasyonu: 101 gözaltı kararı

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "FETÖ" soruşturması kapsamında Hava Kuvvetlerinden 1'i tuğgeneral, 5'i albay 101 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 'FETÖ' ile irtibatları tespit edilen, aralarında açığa alınan ve ihraç edilenlerin de bulunduğu Hava Kuvvetleri Komutanlığından 1'i tuğgeneral, 5'i albay 101 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 37'si gözaltına alındı.

Başsavcılık kaynaklarından yapılan açıklamaya göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki bazı askerlerin, 'FETÖ' yöneticileri ile ankesörlü telefonlar üzerinden haberleştikleri tespit edildi.

Soruşturma kapsamında, 'FETÖ' ile irtibatlı olduğu tespit edilen ve açığa alınan 78 kişi ile 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında adli işlem yapılan ve ihraç edilen 23 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Savcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 22 ilde operasyon başlattı.

Operasyonlar kapsamında şüphelilerden 37'sinin gözaltına alındığı, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen şüpheliler arasında bir tuğgeneral, 5 albay, 2 yarbay, 4 binbaşı, 25 yüzbaşı ve 54 üsteğmen olduğu bildirildi.

Tuğgeneralin, Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan eski 7. Ana Jet Üs Komutanı Emin Ayık olduğu belirtildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Doğan Medya Grubunun Demirören Holding'e satış ve devri tamamlandı

SONRAKİ HABER

ZMO Adana Şubesi: Satıştan önce üretimi tanzim edin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa