Seçim Günlüğü (16 Mayıs 2018) - Demirtaş'a tahliye çağrıları sürüyor

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine dair haberler, son dakika gelişmeleri ve açıklamalar..
Seçim Günlüğü (16 Mayıs 2018) - Demirtaş'a tahliye çağrıları sürüyor
Fotoğraf: Mahmut Serdar Alakuş/AA

HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesine dair çağrılara AKP Milletvekili Aziz Babuşçu da eklendi.

ÖZEL'DEN ERDOĞAN'A 'B, C PLANI' YANITI: ELBETTE GİDECEKSİN

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, 24 Haziran seçimlerinde, partisinin Meclis çoğunluğunu kaybetmesi durumuna ilişkin olarak, “A, B, C planlarımız var. Sistemi tıkayacak herhangi bir gelişmeye izin vermeyiz” sözlerine yanıt verdi. Seçimlerde oyları çaldırmayacaklarını söyleyen Özel, “Seçimi kaybedince elbette gideceksin, sonuçları elbette tanıyacaksın. Seçimi takır takır alacağız, devir teslimi yapacaklar, gidecekler” dedi.

AKŞENER: OTOBÜSÜN DİREKSİYONUNDA YORGUN BİR ŞOFÖR VAR

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, dövizdeki yükseliş için 'Ülkemizin durumu, uçuruma yuvarlanacak bir otobüse benziyor. Ve hepimizin içinde olduğu o otobüsün direksiyonunda yorgun bir şoför var' dedi.

DEMİRTAŞ'IN AVUKATI: BİRKAÇ GÜN İÇİNDE TAHLİYE EDİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Avukat Mahsuni Karaman, 4 Kasım 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın birkaç gün içinde tahliye edileceğini düşündüğünü söyledi.

BABUŞÇU: DEMİRTAŞ BENCE DE ÇIKMALI

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden çıkmasına dair çağrılara bir yenisi eklendi. AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, "Demirtaş bence de cezaevinden çıksın" dedi. CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti liderleri de Demirtaş'ın tahliye edilmesini istemişti.

İSTİFA EDEN VATAN PARTİSİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI GÖNÜL: ÜLKENİN BARIŞA İHTİYACI VAR

Doğu Perinçek’in ‘Cumhurbaşkanı seçildiğimde HDP’yi kapatacağız’ sözünden sonra istifa eden Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül, Evrensel'e konuştu: Buradaki gerçekliği inkar edemeyiz. Ülkenin barışa ihtiyacı var.

İLGİLİ HABERLER

16 Temmuz 2018 02:11
Muhalif işçiler, AKP’ye oy vermiş işçilere karşı tepki gösteriyor. Ancak 'Değiş işçi değiş' demekle işçiler ve emekçiler değişmez.
05 Temmuz 2018 03:20
Burjuva iktidarlar tarafından seçimden seçime tartışmamıza 'izin verilen' oy hakkı ve 'demokrasi' kavramları işçi sınıfı için ne ifade ediyor?
01 Temmuz 2018 15:03
AKP, 1 Kasım 2015 seçimlerine göre 10 ilde oyunu arttırırken, 71 ilde oyların azaldığı belirlendi.

Toplam Query: 44