HDP'li Kaya: İsrail ile yapılan anlaşmalar feshedilsin

HDP Milletvekili Hüda Kaya, hükümete İsrail ile yapılan askeri ve ekonomik tüm anlaşmaların feshedilmesi çağrısında bulundu.

15 Mayıs 2018 15:38
Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, İsrail’in Filistinlilere dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin basın toplantısı düzenledi. Kaya, kınama ve sözlü tepkilerin yetersiz kaldığına dikkat çekerek, hükümete İsrail’le yapılan tüm anlaşmaları feshetme çağrısı yaptı.

HDP İstanbul Milletvekili ve Demokratik İslam Kongresi (DİK) Eş Sözcüsü Hüda Kaya, Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi. Merkez Yenişehir ilçesindeki DİK bürosunda yapılan toplantıda konuşan Kaya, Filistin'de yaşayanlara yönelik süren siyonist şiddet ve nefret zulümlerinin yeryüzünde karşılık bulduğunu belirtti. Kaya, “Özellikle uluslararası tüm insani kurumları ve İslam dünyasında hak ile özgürlükler mücadelesi veren herkesi, bu olayda çok daha net, somut eylemler ortaya koymaya davet ediyoruz. Aynı zamanda Türkiye'de, hem sivil inisiyatife hem de hükümete çağrı yapıyoruz. Yenikapı'da halkı toplayarak kendi politikasına miting yapmak değildir. Hükümet olmak demek, milyon dolarlarla İsrail'le yaptığı askeri, sivil ve sosyal anlaşmayı, eğer gücü yetiyorsa feshetmesidir. İsrail büyükelçisini geri çekmek değil, İsrail’in Türkiye Büyükelçisini geri göndermesidir. Ortaya daha somut eylemler koymalıdırlar. Hükümet olmak demek, Filistin halkının mücadelesine yüreği yettiğince daha somut sonuçlarla adım atmaktır. Bu süreçte herkes kamuoyunda istismara yol açmadan sahip çıkılmalıdır” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Flormar'da patronun ramazan paketinden 'işçi kıyımı' çıktı

SONRAKİ HABER

Galatasaray, Türkiye Kupası maçında Boluspor'u 1-0 mağlup etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa