28 Ağustos 2012 13:02

Öğretmen atamaları 10 Eylülde yapılacak

MEB, 40 bin öğretmen atamasının 10 Eylül Pazartesi günü yapılacağını açıkladı.MEB’den yapılan yazılı açıklamada, 40 bin kadrolu öğretmen atamasına ilişkin “2012-2 Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu”nun, “www.meb.gov.tr” adresinden kamuoyuna duyurulacağı bildirildi. Başvuruların 3-9 Eyl&uum

Öğretmen atamaları 10 Eylülde yapılacak

Paylaş

MEB’den yapılan yazılı açıklamada, 40 bin kadrolu öğretmen atamasına ilişkin “2012-2 Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu”nun, “www.meb.gov.tr” adresinden kamuoyuna duyurulacağı bildirildi. Başvuruların 3-9 Eylül tarihlerinde elektronik ortamda yapılacağı belirtilen açıklamada, “Atamalar 10 Eylül tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Atanan öğretmenler, 11 Eylül tarihinden itibaren göreve başlayacaklardır. Adaylar, tebligatı takiben Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce 12-16 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimine alınacaklardır” denildi.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK

Açıklamada, Sınıf Öğretmenliği alanından başka alanlara geçmek isteyenler başta olmak üzere, il genelinde ihtiyaç duyulan alanlara alan değişikliği yapılacağı kaydedildi. Buna ilişkin “2012 Yılı Alan Değişikliği Kılavuzu”nun, “www.meb.gov.tr” adresinden kamuoyuna duyurulacağı vurgulanan açıklamada, başvuruların 10-13 Eylül tarihlerinde alınacağı bildirildi. Atamaların 14 Eylül Cuma günü yapılacağına dikkat çekilen açıklamada, atananların görevlerine 17 Eylül Pazartesi günü başlayacakları duyuruldu.
10 Martta yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı’nda başarılı olanların atamalarının da önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirileceği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi: “Eş durumu atamalarında, eşlerden herhangi birinin ataması norm açığı bulunmaması nedeniyle yapılamamış ise, atanan eşin ilişik kesmemiş olması kaydıyla bir dilekçe ile başvurması ve il millî eğitim müdürlüğünce Bakanlığa bildirilmesi durumunda iptal işlemi gerçekleştirilecektir. Zorunlu yer değiştirmeye tabi olan kamu personelinin öğretmen olan eşlerinin, 2012 yılı yaz dönemi özür durumuna bağlı yer değiştirmeler kapsamında ataması yapılamayanların durumu Bakanlığımızca değerlendirilmekte olup, konuya ilişkin çalışmalar kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.”(ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, Çin ziyaretine başladı

SONRAKİ HABER

CHP, Kılıçdaroğlu'ya yönelik saldırıyı 81 ilde kınayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa