14 Mayıs 2018 15:35
Son Düzenlenme Tarihi: 14 Mayıs 2018 15:40

KKTC'de sahile 9 mülteci cesedi vurdu

KKTC'nin Karpaz bölgesinde mültecilere ait 9 ceset sahile vurdu. Cesetlerin Suriyeli mültecilere ait olduğu düşünülüyor.

KKTC'de sahile 9 mülteci cesedi vurdu

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Karpaz bölgesinde sahile 9 mülteci cesedi vurdu. Polis, 10 kişilik bir teknenin batmış olabileceğini değerlendirirken, bir cesedin daha denizde olduğu sanılıyor.

Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde, ölümlerin yaklaşık bir hafta önce meydana geldiği belirlendi. Mersin üzerinden yola çıktığı sanılan mültecilerin hangi tarafa gittikleri belirlenemedi. Suriyeli göçmenlere ait olduğu sanılan cesetler, Gazimağusa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bölgedeki arama çalışmaları sürdürülüyor.

KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI: İÇİMİZİ ACITIYOR

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da sahile vuran cesetler sonrasında açıklama yaptı. Sosyal medyada yorum yazan Akıncı, "Evinden, yurdundan edilmiş çaresiz insanların Akdeniz’de can vermeleri içimizi acıtıyor. Sahillerimize ulaşan cansız bedenler, bölgemizde barış ve istikrarın ne kadar gerekli olduğunu bize yeniden hatırlatıyor. Adamızda ve bölgemizde barış, huzur ve istikrar için uğraş vermek, başta toplumumuz olmak üzere tüm insanlık adına en büyük sorumluluk anlamındadır" ifadelerine yer verdi. (Lefkoşa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Tokat'ta 6 aylık geçici iş için uzun kuyruklar oluştu

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa