Asker ve polis Şemdinli’de köy bastı

Asker ve polis Şemdinli’de köy bastı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Altınsu (Şapatan) köyüne baskın yapan asker, polis ve özel harekat timleri evlerde yaptıkları aramalar sonucunda 2 kişiyi gözaltına aldı.Dün gece geç saatlerde Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis, özel harekat timleri ile İlçe Jandarma Ko

Dün gece geç saatlerde Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis, özel harekat timleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı askerler, Altınsu (Şapatan) köyüne baskın düzenledi. Köy baskınında arama izni gösterilmeden 8 evde arama tarama yapan polis ve askerler evin her köşesini didik didik aradı. Bazı evlerin kapıları kırılarak yapılan aramalarda evlerdeki tüm eşyalar dağıtıldı. Yapılan ev baskınlarında Rıdvan Gelici ve Levent Gelici gözaltına alındı.

KAPILAR KIRILDI

Baskında evi aranan Abdullah Gelici, “Ne istiyorlar bizden Kürt halkı nereye kadar ezilecek yeter artık. Bu vahşet değil de ne peki? Resmen vahşet yani bu nedir ahır mıdır? Bu eve bu şekilde girilir mi? Nerede yaşıyoruz? Bu ev bu hale getirilir mi? İçerde hasta var, çoluk çocuk içerde, silahla içeri giriyorlar, içeride ne var, kim var, cephane mi var?” şeklinde tepki gösterdi. Baskın yapılan diğer bir ev sahibi İsa Gelici ise, içerde yatalak hastası olduğunu dile getirerek “Neye uğradığımızı şaşırdık” dedi. Polis ve askerlerin evin kapısını kırarak içeri girdiğini dile getiren Hatice Gelici, yaşananlardan hem kendilerinin hem de çocukların korktuğunu belirtti.

Askerlerin baskını “HPG’lilerin evde saklandıkları şikayeti üzerine” gerçekleştirdikleri iddia edilirken, gözaltına alınan amca çocuğu olan Rıdvan Gelici, Levent Gelici ise İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. (HakkariDİHA)

www.evrensel.net