10 Mayıs 2018 19:33

ABD'den İran'a tepki: ABD, İsrail'in kendini savunma hakkını savunuyor

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders: ABD, İran rejiminin Suriye'den düzenlediği saldırıları kınıyor ve İsrail'in kendini savunma hakkını savunuyor.

ABD'den İran'a tepki: ABD, İsrail'in kendini savunma hakkını savunuyor

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

ABD yönetimi, Suriye topraklarından İsrail'e roket saldırısı düzenlediği gerekçesiyle İran yönetimini kınadı ve İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunu bildirdi.

'ABD, İSRAİL'İN KENDİNİ SAVUNMA HAKKINI SAVUNUYOR'

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yazılı açıklama yaparak İran yönetimini kınadı.

Sanders, açıklamasında, "ABD, İran rejiminin Suriye'den düzenlediği ve İsrail vatandaşlarını hedef alan provokatif roket saldırılarını kınıyor ve İsrail'in kendini savunma hakkını savunuyor." ifadelerini kullandı.

Açıklamada, İran'ın Suriye'de roket ve füze sistemlerine sahip olmasının kabul edilemez ve tüm Ortadoğu için oldukça tehlikeli olduğuna dikkat çekilerek "İran Devrim Muhafızları, pervasız eylemlerinin tüm sorumluluğunu taşımaktadır. İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah da dâhil onun askerî uzantılarına daha fazla provokatif adımlar atmamaları çağrısında bulunuyoruz." değerlendirmesine yer verildi.

İsrail ordusu, dün akşam İran güçlerinin Suriye'den İsrail'e doğru yaklaşık 20 roket attığını açıklamıştı. İran ise "İsrail'e roket saldırısı düzenlediği" iddialarını yalanlamıştı. (AA)

ÖNCEKİ HABER

CNN Türk, İsmail Saymaz ve Nevzat Çiçek'in işlerine son verdi

SONRAKİ HABER

Kanguru faresi görüntülendi haberleri gerçeği yansıtmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa