10 Mayıs 2018 11:49
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Mayıs 2018 11:53

Öğretmenler, okula giren yılanı yakalayıp doğaya bıraktı

Balıkesir'de Sarayköy Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde sınıfa giren yaklaşık 1 metrelik yılan, öğretmenler tarafından fark edilerek doğaya bırakıldı.

Öğretmenler, okula giren yılanı yakalayıp doğaya bıraktı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Balıkesir'in Gönen ilçesinde Sarayköy Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin atölyesine giren yılan, öğretmenler tarafından yakalanıp, doğaya bırakıldı.

Gönen'in kırsal mahallelerinden Sarayköy'deki 175 öğrencinin eğitim gördüğü Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin atölyesine, dün yaklaşık 1 metre boyunda bir yılan girdi. Yılanı fark eden görevliler, öğretmenleri uyardı. Okul bahçesinde hayvan besleyen öğretmenler, yılanı zarar vermeden yakaladı, ardından doğaya bıraktı.

Fotoğraf: DHA

Atölyede öğrencilerin bulunmadığını söyleyen Okul Müdürü Hasan Kılıç, "Okulumuz kırsal bir bölgede. Yakınında kanal çalışması yapılıyordu. Sanıyorum buradan gelen bir yılan atölyeye girdi. Görevliler gördü ve öğretmenlerimiz büyük bir duyarlılıkla yılanı yakalayıp doğaya bıraktı. Okulumuzun bahçesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz köpek ve kedi besliyor, kurbağalara bakıyorlar. Güzel bir hayvan severlik örneği gösterdiler" dedi. (Balıkesir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

10 Ekim'de yitirilenler katliamın 31. ayında anıldı

SONRAKİ HABER

SES Adana Şubesi yeni binasının açılışını gerçekleştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa