09 Mayıs 2018 17:33
Son Düzenlenme Tarihi: 09 Mayıs 2018 19:58

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki ekonomi toplantısı sona erdi

Doların rekor üstüne rekor kırmasının ardından ekonomi yönetimi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandı. Kritik zirve sona erdi. 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki ekonomi toplantısı sona erdi

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki "Ekonomi Koordinasyon Toplantısı" 2 saat 35 dakika sürdü.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Başbakan Binali Yıldım ile haftalık olağan görüşmesinin ardından, ekonomi yönetimiyle bir araya geldi.

Erdoğan'ın resmi programında bulunmayan toplantıda AA'nın aktardığına göre, ithalat ihracat dengesi, istihdam ve sanayi yatırımları, yabancı sermaye, dövizdeki hareketlilik ve diğer alanlarla ilgili konular ele alındı.

Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ile ekonomiden sorumlu bürokratlar ve Cumhurbaşkanı ekonomi başdanışmanlarının katıldığı öğrenildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Ekonomi Değerlendirme Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, "Ülkemiz ekonomisinin en önemli çıpalarından olan mali disiplinden asla taviz verilmeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Faiz ve döviz kuru baskısını azaltmak, bununla birlikte enflasyonla daha etkin mücadele etmek için gereken tedbirler alınacaktır. Kur rejimi, döviz tevdiat hesapları ve kambiyo rejimi başta olmak üzere hiçbir konuda, piyasa mekanizması dışında yöntemler asla söz konusu değildir. Ülkemiz, önümüzdeki dönemde de yine büyüme esaslı ekonomi politikalarıyla yoluna devam edecektir. Uluslararası yatırımcılar açısından ülkemizin cazibesini artıracak adımlar atılacaktır” denildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Cerrahpaşa bileşenlerinden Erdoğan’a çağrı: Yasayı onaylama

SONRAKİ HABER

Ne olacak bu Brexit’in hali?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa