08 Mayıs 2018 10:38
Son Güncellenme Tarihi: 08 Mayıs 2018 16:00

Seçim Günlüğü - 8 Mayıs 2018: T A M A M

Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce için 'Gariban' dedi. İnce'den yanıt gecikmedi: Kibir kulelerini garibanlar yıkacak!

Seçim Günlüğü - 8 Mayıs 2018: T A M A M

Fotoğraf: Serhat Çağdaş/AA

Paylaş

MUHARREM İNCE'DEN, AKŞENER'E ZİYARET

Fotoğraf: DHA

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'i ziyaret etti.

24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, cumhurbaşkanları adaylarını ziyareti kapsamında ikinci durağı İYİ Parti oldu. Dün, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret eden Muharrem İnce, bugün ise Meral Akşener'i ziyaret etti. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile birlikte İYİ Parti'ye gelen İnce'yi parti yetkilileri karşıladı. İnce daha sonra Akşener'in makam odasına geçti. İki aday, burada tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi. Görüşme daha sonra basına kapalı şekilde devam etti.

Muharrem İnce ile Meral Akşener arasında görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Görüşme sonrası Akşener ile İnce açıklama yapmadı. Akşener, İnce'yi parti binası çıkışına kadar uğurladı. (DHA) 

PERİNÇEK İMZA ATTI

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'na gelerek cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza attı.

SOSYAL MEDYADA TAMAM RÜZGARI ESTİ

Tayyip Erdoğan, “Şayet bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” dedi. Sosyal medyada "Tamam" rüzgarı esti.

İNCE'DEN ERDOĞAN'A 'GARİBAN' YANITI

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugünkü grup toplantısında kendisi için "Gariban" ifadesini kullanmasına Twitter hesabından "Kibir kulelerini garibanlar yıkacak!" yanıtını verdi.

MİLLET PARTİSİ'NDEN İTİRAZ

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin kurduğu ‘Millet İttifakı’nın adına Millet Partisi itirazda bulundu.

MUHARREM İNCE, TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY'I ZİYARET ETTİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. İnce, bu sabah Anıtkabir'e de ziyarette bulundu.

ERDOĞAN, CHP'Yİ HEDEF ALDI

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında "CHP'nin parti kongrelerinde genel başkanlığa seçilemeyen bir ismi cumhurbaşkanlığı için aday yapması meseleye nasıl baktıklarını gösteriyor" dedi.

İNCE'YE DEMİRTAŞ İZNİ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesine izin verileceğini söyledi.

İNCE, HAKKARİ'DE MİTİNG YAPACAK

Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş'ı Edirne Cezaevi'nde ziyaret ettikten sonra önce Edirne'de sonra Hakkari'de miting düzenleyecek.

İYİ PARTİLİ ÇORAKLIK GÖZALTINA ALINDI

İYİ Parti Genel Merkezi İletişim Sorumlusu olduğu öne sürülen Kerim Çoraklık, 'FETÖ' iddiasıyla gözaltına alındı. İYİ Parti'den yapılan açıklamada ise Çoraklık'ın teşkilatta profesyonel olarak görev almadığı belirtildi. Bugün Yeni Şafak ve Star, Çoraklık'ı "FETÖ'cü"lükle suçlayarak birinci sayfasına taşımıştı.

VALİ'DEN AKP'YE OY KARŞILIĞINDA TAPU SÖZÜ

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş’ın Kurtuluş köyünde, 'AKP’ye oy verirseniz eğer 4 ay sonra tapularınızı alırsınız' dediği kaydedildi.

'DERİNLEŞEN SORUNLARIN İTİRAFI'

Siyaset Bilimci Akademisyen Deniz Yıldırım, Erdoğan tarafından açıklanan AKP'nin seçim manifestosunu Evrensel'e değerlendirildi.

DİYARBAKIRLILAR, ERDOĞAN'IN MANİFESTO AÇIKLAMASI YERİNE FUTBOL İZLEDİ

Erdoğan’ın seçim manifestosu açıklamasını onlarca TV kanalının canlı yayınladığı saatlerde Diyarbakır’daki kahvelerde futbol maçı izlendi

ÖNCEKİ HABER

Muharrem İnce’nin Selahattin Demirtaş’la görüşme talebi kabul edildi

SONRAKİ HABER

Kocaeli adayı Reyhan Başaran: Halkın içinden çıkan projelerimiz olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa