07 Mayıs 2018 17:00
Son Düzenlenme Tarihi: 07 Mayıs 2018 17:13

Şehriban Dinç davasında birleştirme talebi

Şehriban Dinç davasında avukatlar, cinayet dosyası ile aile üyeleri hakkındaki 'cinayeti azmettirme' dosyalarının birleştirilmesini talep etti.

Şehriban Dinç davasında birleştirme talebi

Fotoğraf: Cem Gül/EVRENSEL

Paylaş

Eşi tarafından öldürülen Şehriban Dinç davasında avukatlar, cinayet dosyası ile aile bireyleri hakkında “Cinayeti azmettirme” suçuyla açılan davanın dosyalarının birleştirilmesini talep etti.

Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde Kevenli TOKİ’de 24 Aralık 2016 tarihinde eşi Esat Dinç (25) tarafından öldürülen Şehriban Dinç (24) cinayetinin üçüncü duruşması Van 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. “Eşe karşı tasarlayarak kasten öldürmek” suçundan yargılanan Esat Dinç ve avukatı ile Şehriban Dinç’in avukatı ve ailesi duruşmada hazır bulundu.

Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada sanık Esat Dinç, daha önce verdiği ifadesini tekrarlayarak suçsuz olduğunu öne sürdü.

Söz alan Şehriban Dinç’in Avukatı Cesim Kaya ise dosyadaki yeni gelişmeye dikkat çekti. Avukat Kaya, daha önce savcılığın sanık Dinç’in aile bireyleri hakkında “Cinayeti azmettirmek” suçundan verdiği takipsizlik kararına karşı yaptığı itirazın kabul edildiğini belirtti. Kaya, cinayet dosyası ile aile bireyleri hakkında açılan “Cinayeti azmettirmek” dosyalarının birleştirilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Esat Dinç’in tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyaların birleştirilmesi kararı için duruşmayı 25 Mayıs tarihine erteledi. (Van/MA)

ÖNCEKİ HABER

Sendika hakkı için direnen Termokar işçilerine destek ziyareti

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa