06 Mayıs 2018 10:12
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Mayıs 2018 10:17

'Hızır Aleyhisselam'ım diyerek dolandırdı

Erzurum'da kendini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı belirtilen şahıs adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

'Hızır Aleyhisselam'ım diyerek dolandırdı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Turgay İPEK

Erzurum'da kendini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıttığı A.S.K.'nin bin lirasını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan E.D., mahkemece adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Olay, 1 Mayıs günü merkez Yakutiye ilçesi Mumcu Caddesi'nde meydana geldi. A.S.K. adlı kişinin yanına giden E.D., kendisini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıttı. A.S.K.'ye, "Senden küçükbaş bir kurban hediye etmen isteniyor. Hediye edersen sana daha fazla hediyeler ve müjdeler geleceği bildirmem istendi" dedi. A.S.K. de "Sana nasıl inanacağım?" diye sordu. E.D., "Yanından ayrılıp tekrar geleceğim ve 'Ya Muhammed Ya Ali' dersen Hızır olduğumu anlayacaksın" diye cevap verdi. Bunun üzerine A.S.K., ATM'den çektiği bin lirayı E.D.'ye verdi. A.S.K., ismini dahi bilmediği dolandırıcıya Kayseri'ye gitmesi için bir de otobüs bileti aldı.

Aradan birkaç gün geçmesine karşın E.D. geri dönmeyince, dolandırıldığını anlayan A.S.K., polise giderek şikayetçi oldu. A.S.K., "Dış görünüşüne aldandım. Peygamber efendimizin de adını söyleyince kandım" diye konuştu.

Yapılan çalışmayla E.D., Erzincan'ın Tercan ilçesinde yakalanarak Erzurum'a getirildi. Suçlamaları kabul etmeyen E.D., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. (Erzurum/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İzmir'de 118 eve 'FETÖ' baskını: 72 gözaltı

SONRAKİ HABER

AKP ‘istismar yasasını’ istismar ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa