05 Mayıs 2018 14:02
Son Düzenlenme Tarihi: 05 Mayıs 2018 14:14

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Denizleri andı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını unutulmaz kılan, halkın özgürlüğüne adadıkları hayatlarıdır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Denizleri andı

Fotoğraf: AA Arşivi

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı özlemle andığını belirtti.

“Tam bağımsız Türkiye için gözlerini kırpmadan hayatlarını hiçe sayan gencecik fidanların onurlu duruşları yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” diyen Ağbaba, açıklamasında şunları kaydetti:
“Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, Türkiye’de ve dünyada emperyalizme ve sömürüye karşı mücadele tarihinin en önemli sayfalarında yerlerini almış yiğit devrimcilerdir. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını unutulmaz kılan, halkın mutluluğu ve özgürlüğüne adadıkları hayatları ve tertemiz yiğitçe duruşlarıdır. Onların düşüncelerini yaşatan, onları var eden şey, inançları, cesaretleri ve kararlılıklarıdır. Gezmiş ve arkadaşlarını bugün sadece Türkiye coğrafyasında değil, dünya coğrafyasında sevgili yapan şey, idam sehpasında boynuna ilmek takılırken titremeden, korkmadan 'yaşasın tam bağımsız Türkiye, yaşasın halkların kardeşliği' diyen yürekleridir.” (AA)

ÖNCEKİ HABER

7 asırlık Hıdırellez geleneği sürüyor

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da ayakkabı imalathanesinde yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa