25 Ağustos 2012 15:53

BDP: Barışı konuşalım

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Adana İl Örgütü yaptığı basın toplantısı ile Antep’te yaşanan saldırıyı kınayarak barış talebini haykırmak için 1 Eylül Barış mitingine katılacaklarını aktardı.BDP Adana il binasında yapılan basın toplantısına EMEP, EDP ve İHD de destek verdi. Basın toplantısında konuşan il başkanı Uğur Ba

BDP: Barışı konuşalım
Paylaş

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Adana İl Örgütü yaptığı basın toplantısı ile Antep’te yaşanan saldırıyı kınayarak barış talebini haykırmak için 1 Eylül Barış mitingine katılacaklarını aktardı.

BDP Adana il binasında yapılan basın toplantısına EMEP, EDP ve İHD de destek verdi. Basın toplantısında konuşan il başkanı Uğur Bayrak, Antıp’te yaşanan saldırıyı kınadıklarını belirtti. Saldırının sorumlusunun şiddetten beslenen AKP hükümeti olduğunu ifade eden Bayrak,  Roboski’nin faillerini bulamayan hükümetin Antep’te yaşanan saldırının ardından yanlı söylemlerde bulunduğunu atardı. Hükümet kanadının açıklamalarının ardından BDP binalarına saldırılardın arttığına dikkat çeken Bayrak, Kürt halkının daima barıştan yana olduğunu söyledi. Bu kapsamda Adana’da yapılacak 1 Eylül Barış mitingini önemsediklerini dile getiren Bayrak, BDP olarak mitinge katılacaklarını vurguladı. Herkesi barışı konuşmaya ve barış için adım atmaya çağıran Bayrak, tüm Adanalıları mitinge davet etti. (AdanaEVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Onuncu köyün peşinde...

SONRAKİ HABER

Türkiye futbolu ‘sol açığını’ uğurladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...