25 Ağustos 2012 14:25

Akyüz, savcılığa soyundu

GAZETECİ-Yazar Fikri Akyüz, Habertürk ekranlarındaki Basın Kulübü programında  PKK’lilerle konuşan BDP’li vekillerin tutuklanması gerektiğini söyledi.  Akyüz, Şemdinli’de yaşananları yakından takip etmek için bir heyetle Şemdinli’ye giden vekillerin   dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğin

Akyüz, savcılığa soyundu

Paylaş

GAZETECİ-Yazar Fikri Akyüz, Habertürk ekranlarındaki Basın Kulübü programında  PKK’lilerle konuşan BDP’li vekillerin tutuklanması gerektiğini söyledi.  
Akyüz, Şemdinli’de yaşananları yakından takip etmek için bir heyetle Şemdinli’ye giden vekillerin   dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyledi.
Gazeteci Yazar Akyüz katıldığı programda, BDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının  demokratik hukuk devletinin gereği  olduğunu belirtti. Devletin kan akmaması için PKK ile görüştüğünü söyleyen Akyüz, “Buradan açıkça söylüyorum dokunulmazlıklarının ivedilikle kaldırılması ve mevzuatta tutuklama diye bir şey varsa ki var,  BDP’li vekillerin tutuklanması gerekir. BDP’li vekillerin tutuklanması şarttır. Bu kişiler tutuklanmayacaksa kim tutuklanacak?” diyerek programda savcılığa soyundu.
Akyüz, hükümetin, Oslo’da PKK’yle  görüşmesini doğal karşılarken, BDP’li vekillerin yaptıkları gezi sırasında karşılaştıkları PKK’lilerle ‘nasıl kan akıtılır diye bilerek ve isteyerek görüştüğünü’ iddia etti.
Başta Kanal D olmak üzere birçok kanalın yayınladığı karşılaşma görüntülerinde, vekillerle PKK’liler arasında yaşanan diyaloglarda Akyüz’ün iddialarına rastlanmamıştı.
(MEDYA SERVİSİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Gazetecinin intiharı sansürü tartıştırdı

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa