Fenerbahçe ve Beşiktaş PFDK'ye sevk edildi
Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Fenerbahçe ve Beşiktaş PFDK'ye sevk edildi

Türkiye Kupası yarı final rövanş maçındaki olaylar sebebiyle Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF'den yapılan açıklamada, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve 57. dakikada çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçındaki çeşitli nedenlerden dolayı iki takımın da disiplin kuruluna gönderildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Fenerbahçe'nin saha olayları, çirkin ve kötü tezahürat ve merdiven boşluklarında yer bırakılmaması nedenleriyle PFDK'ye sevk edildiği aktarıldı. Sarı-lacivertli kulübün görevlileri Ali Bozan ile Gökhan Uyanık'ın da söz konusu maçtaki saldırıları sebebiyle tedbirli olarak disipline gönderildiği belirtildi.

Elif Çongur, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ardından yazdı:
Bence artık biz de herkes gibiyiz

Beşiktaş'ın da aynı müsabakada çirkin ve kötü tezahürat ile merdivenlerin boş bırakılmaması nedeniyle PFDK'ye sevkinin gerçekleştiği ifade edildi.

Karşılaşmanın ilk yarısında kırmızı kart görerek oyun dışında kalan Beşiktaşlı futbolcu Pepe'nin kural dışı hareketi, siyah-beyazlı kulübün görevlisi Erdinç Gültekin'in de saldırısı nedeniyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiği aktarıldı. (AA)

Mehmet Özyazanlar: Cinnet tablosu

www.evrensel.net