Benzin zammına karşı kontak kapatma eylemi

Benzin zammına karşı kontak kapatma eylemi

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, son bir ayda benzine üçüncü kez zam yapıldığına dikkat çekerek, sürücüleri kontak kapatma eylemine desteğe çağırdı.Benzine yapılan zamla ilgili açıklamalar yapan Yılmaz: “Zamlar anında fiyatlara yansıtılırken, petrolde yaşanan d&

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, son bir ayda benzine üçüncü kez zam yapıldığına dikkat çekerek, sürücüleri kontak kapatma eylemine desteğe çağırdı.
Benzine yapılan zamla ilgili açıklamalar yapan Yılmaz: “Zamlar anında fiyatlara yansıtılırken, petrolde yaşanan düşüşler için günler ve haftalar beklenmektedir. Benzinden alınan yüksek vergiye ve verginin vergisine rağmen zamma devam edilmesi, çaresizliğin ve bu konudaki politikasızlığın açık bir göstergesidir. Enerjide dışa bağımlılığın faturasının tüketiciye kesilmesi haksızlıktır. Bu zammı şiddetle kınıyoruz. TÜDEF, üye dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini alarak daha geniş bir protestoya hazırlanmaktadır. Artık bu haksız uygulamaya toplumun tüm kesimleri karşı çıkmalı, bu haksız uygulamanın seyircisi olmamalıdır. Artık kontak kapatma zamanı gelmiştir. Ülke düzeyinde kontak kapatma eylemi bu hukuksuzluğu durdurabilir. Tüm tüketicileri önümüzdeki günlerde TÜDEF’in bu konuda yapacağı eyleme destek vermeye çağıracağız.” diye belirtti.
( HABER MERKEZİ )

www.evrensel.net