24 Ağustos 2012 14:37

Gül: İstihbarat çok iyi çalışıyor

KIRGIZİSTAN yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, istihbarat zafiyeti tartışmalarına ilişkin, “Aksine istihbarat çok iyi çalışıyor” dedi Gaziantep’teki cenazeye tüm liderlerin katılmasını, “Birlik ve beraberliğimizi gösterelim dedik. Ümit ediyorum Gaziantep ruhu iyi bir mesaj oldu. Bunda

Gül: İstihbarat çok iyi çalışıyor
Paylaş

KIRGIZİSTAN yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, istihbarat zafiyeti tartışmalarına ilişkin, “Aksine istihbarat çok iyi çalışıyor” dedi Gaziantep’teki cenazeye tüm liderlerin katılmasını, “Birlik ve beraberliğimizi gösterelim dedik. Ümit ediyorum Gaziantep ruhu iyi bir mesaj oldu. Bundan sonrasına da faydası olur” sözleriyle değerlendirdi. ‘Saldırıda istihbarat zafiyeti mi var’ sorusunu yanıtlayan Gül, “Aksine istihbarat örgütü son dönemde çok iyi çalışıyor. İstihbarat birimlerimizin ortaya çıkardığı çok sayıda olay var ama hepsi açıklanmıyor” dedi.

Olayın ‘organizatörü’ olarak nitelediği bir kişinin gözaltında olduğunu söyleyen Gül, “Tabii ki sorgulama neticesinde mahkemeye çıkarılacaklar. Daha önceki olaylarda olduğu gibi bunda da er geç failler cezalandırılacak” dedi. Şemdinli’de PKK’lilerin BDP’li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu grupla karşılaşmasını da değerlendiren Gül, “O görüntüler insanların tepkisini çekti. Suç bir yana kendilerine de bir faydası yok. Eğer tüm ipleri kopartsalar ancak o zaman yapılacak işti bu. Anlamak mümkün değil” dedi.

Gazetecilerin devletin PKK’yle mücadelesinde ABD desteğinin yeterli olup olmadığını sorması üzerine de Gül, “Müttefiklerle iş birliği kesin gereklidir. Onların desteği ile birlikte bazı komşuların teröre destek vermemesi önemlidir. Amerika’nın daha yapabilecekleri var mıdır? Tabii ki vardır. Yeterli mi? Ben o kanaatte değilim. Ama bütün bunları konuşurken her ülkenin kendi dertleri, politikaları da var. Şu bunu yapmıyor, bu şunu yapmıyor diye sürekli söylemek doğru değil” dedi.

SAĞLIĞI İYİ

Öte yandan kulağındaki rahatsızlığın nüksetmesi üzerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün genel sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Kırgızistan’a yaptığı resmi ziyareti yarıda keserek Türkiye’ye dönen Gül’e teşhis ve tetkiklerin ardından ilaç tedavisi uygulanmaya başlandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Hopa davasına sahip çıkalım

SONRAKİ HABER

Camide bir araya geliyoruz da Mecliste niye gelmiyoruz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...