16 Nisan 2018 14:28

Ayşe Öğretmen bebeğiyle cezaevine giriyor

‘Çocuklar ölmesin’ diye çağrı yapan Öğretmen Ayşe Çelik’in aldığı hapis cezası için verilen erteleme süresi 20 Nisan’da sona eriyor.

Ayşe Öğretmen bebeğiyle cezaevine giriyor

Paylaş

Kanal D’de yayımlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak Bölge illerindeki sokağa çıkma yasakları ve operasyonların sona ermesi için “Çocuklar ölmesin” diye çağrı yapan  Öğretmen Ayşe Çelik 20 Nisan Cuma günü 6 aylık bebeğiyle birlikte cezaevine girecek.

Artı Gerçek'in aktardığı haberde Çelik’in Avukatı Mahsuni Karaman, infazın durdurulması için AYM’ye başvuruda bulunduklarını ancak mahkemenin henüz bu konuyu gündemine almadığını söyledi.

Beyazıt Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Beyaz Show programına 2015 yılında telefonla bağlanan Çelik, Bölge illerinde yaşanan sokağa çıkma yasakları ve operasyon sırasında yaşananları anlatmıştı. Operasyonların sona ermesini isteyen Öğretmen Ayşe Çelik “Çocuklar ölmesin” demişti. Bu sözleri nedeniyle dava açılan Ayşe Çelik hakkında 1 yıl 3 aylık hapis cezası verilmişti. Çelik’in avukatı aracılığıyla yaptığı itirazı karara bağlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi de Çelik’in cezasını onanmıştı. O dönemde henüz 2 aylık bir bebeği olan Ayşe Öğretmene verilen ceza yapılan başvuru üzerine 20 Nisan 2018’e ertelenmişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Tes-İş Şube Kongresi: İşçiler gereken cevabı sandıklarda verecektir

SONRAKİ HABER

Kandıra'da gemi karaya oturdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa