15 Nisan 2018 17:02

Erdoğan: İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP Maltepe ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, ‘İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız’ dedi.

Erdoğan: İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız

Paylaş

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “Kanal İstanbul'un ön çalışmaları sürüyor, yakında ihalesine çıkıyoruz. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız" dedi

Erdoğan, AKP’nin Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.  Maltepe’de, 16 Nisan referandumunda yüzde 39 ‘evet’ çıktığını hatırlatarak, “Biz böyle oran Maltepe'de beklemiyorduk, maalesef beklentimizin çok altında kaldı. Halbuki tam tersi olmalıydı. Bu sonuç Maltepe'ye hiç yakışmadı. İnşallah 2019 seçimlerinde burada çok farklı bir manzara ile karşılaşacağız” dedi.

Konuşmasında Marmaray, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü öven Erdoğan, Kanal İstanbul projesinden vazgeçilmeyeceğini söyledi. Erdoğan, "Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul'da inşa ediyoruz. İlk etabını bu yıl sonunda hizmete açıyoruz. Yıllık yolcu kapasitesi, 90 milyon yolcu kapasitesi ile inşallah hizmete girecek. Dünyanın bir numarası, bilemediniz iki. Kanal İstanbul'un ön çalışmaları sürüyor, yakında ihalesine çıkıyoruz. Bazıları onunla ilgili de ileri geri konuştu. Boğaz'da olan kazayı duydunuz. Bunun ne kadar önemli olduğunu çok açık net ortaya koyuyor. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız” diye konuştu.

‘CHP DEMEK SUSUZLUK DEMEKTİR’

Erdoğan, "CHP demek susuzluk demektir. CHP demek çöp dağları, hava kirliliği demektir. Görevi devraldığımızda İstanbul'un hava kirliliği felaketti. Geldik 1 milyon 250 bin aileye doğalgazı bağladık. Hava kirliliğini ortadan kaldırdık" dedi.

Erdoğan, "Maltepe'ye, benim de mezun olduğum, Marmara Üniversitesi de Maltepe'ye geliyor. Yer tahsisi yapıldı proje çalışmaları bitmek üzere" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Cizre’de ayakta kalan son ev de yıkılıyor

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa