14 Nisan 2018 18:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘kur’ savunması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstedikleri kadar kur silahı kullansınlar. Hiç birisinin bize tesiri olmaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘kur’ savunması

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Başakşehir İlçe kongresinde konuştu. Konuşmasında Başakşehir Futbol Kulübü'nün başarılarına değinen Erdoğan, tribünlerin boş olmasına tepki gösterdi:
“Fakat kusura bakmayın Başakşehir Stadı'nın tribünlerini doldurmadığınız sürece soru işaretim devam eder. O tribünleri Başakşehir gençliğinin doldurması lazım. Gençler buna var mıyız? Şampiyonluğa oynuyorsunuz ya tribünlerin dolması lazım. Bunu halletmeniz lazım. Bu alanlarda olmadığımız sürece siyasette de zayıfsınız. Bunları halletmek lazım. Onun için kalkıp sadece belli şeyleri seyredelim derseniz olmaz. Bu alanlarda, meydanlarda, her yerde AK Parti'nin gençliği kendisini gösterecek. Futbolunda da, baskette de, yüzmesinde de her yerde gösterecek. Eğer bizim gençliğimiz sporun bu dallarında bulunmaz, 'sadece kendine has bazı alanlarda bulunayım, yeter' diyorsa, o zaman bu ülkede millet kavramının içerisinde o işlevde yokuz demektir.”

‘KUR’ ÇIKIŞI

Döviz kurundaki artışa da dikkat çeken Erdoğan, “Nasıl meyve veren ağaç taşlanırsa bizim iftihar tablomuzu çekemeyenler de çıkıyor. Dünyanın en kanlı terör örgütlerinin üzerimize salınmasıyla, kur silahıyla ekonomimizin hedef alınmasının sebebi budur. İstedikleri kadar kur silahı kullansınlar. Hiç birisinin bize tesiri olmaz.”

'GİTMEK İSTEYENLER BUYURSUN GİTSİN'

Kongre öncesi Fatih Terim Stadyumu otoparkında kendisini karşılayanlara konuşan Erdoğan, "Paralel devlet nerede? Pensilvanya'da. Onunla beraber gitmek isteyenler buyursun gitsin. Bilet paralarını da veririz. Gitsinler. Bizim bu vatanda vatanını,milletini seven vatandaşlara; millete, kardeşler topluluğuna ihtiyacımız var. Karşımdaki topluluğu böyle görüyorum" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İstismara karşı çıkmak genel güvenliği bozuyormuş

SONRAKİ HABER

Emek ve demokrasi güçleri tartıştı: Nasıl bir Esenyurt istiyoruz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa