09 Nisan 2018 12:55

İşten atılan Ege Üniversitesi işçilerinin eylemine polis engeli

KHK'ye dayanılarak işten çıkarılan Ege Üniversitesi işçilerinin rektörlük önündeki oturma eylemine emniyet engel olmaya çalışıyor.

İşten atılan Ege Üniversitesi işçilerinin eylemine polis engeli

Paylaş

Hükümetin kadro düzenlemesi süreciyle birlikte güvenlik arşivi soruşturması ileri sürülerek işten çıkarılan Genel İş İzmir 7 Nolu Şube üyesi Ege Üniversitesi işçileri cuma günü rektörlük önünde oturma eylemi başlattı. 

Oturma eylemi ile birlikte hem rektörlüğün içinde ve hem de karşısında güvenlik teyakkuzu başlatıldı. İçeride özel güvenlikçiler dışarıda ise emniyet müdürlüğüne bağlı çevik kuvvet bekletiliyor.

İzmir Emniyeti Müdürlüğü Güvenlik Şube Birimi amirleri şube yöneticileri ile görüşerek sadece basın açıklaması yapmalarına müsade edeceklerini ve oturma eylemine izin vermeyeceklerini söyledi ve işçilere rektörlüğün karşısında bir yer göstererek orada oturabileceklerini dile getirdi. Aksi halde müdahele etmekle uyardı.

Şube yöneticileri ise haksız ve keyfi bir şekilde işten çıkarıldıklarını ve seslerini yönetime duyurmaya çalıştıklarını belirtti. İşçiler ise “Sizin vicdanınız yok mu? Kendinizi garantide görmeyin. Sizi de işten çıkardıklarında hakkınızı nasıl arayacaksınız” sözleri ile emniyete tepki gösterdi. (İzmir/EVRENSEL)

işçiler geçtiğimiz haftadan beri eylem yapıyor. 

ÖNCEKİ HABER

TBMM'ye gelen çocuk istismarı tasarısında önlem yok, hadım var

SONRAKİ HABER

Homur’dan Cerattepe sayısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa