23 Ağustos 2012 08:57

Kartal'da 25 Alevi evi işaretlendi

İstanbul'un Kartal ilçesine bağlı Yakacık Hürriyet Mahallesi'nde 25 Alevi evi işaretlendi. Cemevi ve Sivas Yıldızeli Yardımlaşma ve Dayanışma Köy Derneği'nin civarında bulunan evlerin işaretlenmesi halkta tedirginliğe yol açtı.Oay, ismini vermek istemeyen bir vatandaş tarafından fark edildi. İşaretlenmelerin fark edilmesiyle toplanan

Kartal'da 25 Alevi evi işaretlendi

Paylaş

Oay, ismini vermek istemeyen bir vatandaş tarafından fark edildi. İşaretlenmelerin fark edilmesiyle toplanan mahalleliler 50 senedir aynı mahallede oturduklarını daha önce böyle bir olayla hiç karşılaşmadıklarını belirtti.

"50 senedir komşularımız ile iç içe yaşıyoruz. Düğünümüz olur, cenazemiz olur, ilk koşan biz oluruz" diyen vatandaş olayın kimler tarafından gerçekleştirildiğini bilmediklerini ifade etti.

Olayın ardından Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartal Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Ali Ayık ve dernek yöneticileri, Kartal Cemevi Başkanı İsmail Saçlı, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Kartal İlçe Başkanı Kamer Gök, Emek Partisi Kartal İlçe Başkanı Kasım İlgün ve parti yöneticileri, ESP ve BDP yöneticileri de mahalleliye destek vermek için yanlarında olduklarını belirttiler.

Olay ile ilgili bugün saat:19.00’da Sivas Yıldızeli Yardımlaşma ve Dayanışma Köy Derneği önünde bir basın açıklaması gerçekleştirilecek. (İstanbul/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Bir övmedikleri kalmıştı!

SONRAKİ HABER

Kardemir'de TİS görüşmelerinde anlașma sağlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa