04 Nisan 2018 08:39
Son Düzenlenme Tarihi: 04 Nisan 2018 08:51

570 öğrencili lisede menenjit alarmı: 32 öğrenci tedavi altına alındı

Tekirdağ Ergene Anadolu Lisesi'nde bir öğrenciye menenjit teşhisi konuldu, 31 arkadaşı tedbir amaçlı tedavi altına alındı.

570 öğrencili lisede menenjit alarmı: 32 öğrenci tedavi altına alındı

Paylaş

Tekirdağ Ergene Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören bir öğrenciye menenjit teşhisi konuldu. Öğrenci hastanede tedaviye alınırken 31 arkadaşının tedbir amaçlı antibiyotik tedavisine başlandı.

Habertürk'ten Göksel Gürsoy'un haberine göre, lise öğrencisi B.S. dün gece burun akıntısı ve yüksek ateş şikayetiyle Çorlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Muayenenin ardından taburcu edilen öğrenci, sabah bilinç kaybı ve vücudunda oluşan morarma nedeniyle tekrar hastanede tedavi altına alındı. Yapılan tahlillerde liseli gencin menenjit hastalığına yakalandığı tespit edildi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen öğrenciye menenjit teşhisi konulmasının ardından Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ergene Anadolu Lisesi'ndeki B.S.'nin sınıf arkadaşlarına ve ailesine yapılan kontrollerin ardından tedbir amaçlı ilaç tedavine başlandı.

Konu ile ilgili bilgi veren Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, "Ergene Anadolu Lisesi'nde bulunan B.S. isimli öğrencimize ne yazık ki menenjit hastalığı teşhisi konuldu. Bu hastalık bulaşıcı olduğu için biz okulda sınıf arkadaşları ile ailesine ilaç tedavisine başladık. Öğrencinin dokunup, temas ettiği kişilere yapılan kontrollerin ardından antibiyotik verildi. Ergene Anadolu Lisesi'nde toplam 570 öğrenci var. Biz B.S.'nin serviste bulunan ve sınıfında olan 31 arkadaşına gerekli ilaçları verdik" dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP, İstanbul’da seçim hazırlıklarına devam ediyor

SONRAKİ HABER

Vladimir İlyiç Ulyanov Lenin kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa