22 Ağustos 2012 12:45

Cenaze töreninde gerginlik yaşandı

Bombalı saldırıda yaşamını yitiren 9 kişinin cenaze töreni Bahattin Nakıboğlu Camii’nde yapıldı. Yapılan tören öncesi ve sonrasında gerginlik yaşandı.Törene yaşamını yitirenlerin aileleri ve Gazianteplilerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başka

Cenaze töreninde gerginlik yaşandı

Paylaş

Törene yaşamını yitirenlerin aileleri ve Gazianteplilerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. Patlamada yaşamını yitiren kişilerin aile yakınları törende sinir krizleri geçirirdi.

Bahattin Nakıboğlu Camisi’nde düzenlenen cenaze töreni öncesinde camiye girmek isteyen bir grup yer kalmadığı için içeriye giremedi. Bu arada da polisle vatandaş arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Protokole ait bir araç da slogan atan grubun içinde kaldı. Bir koruma yere düşerken, vatandaşlar aracı yumruklamaya çalıştı. Olay yerinde bulunan bazı vatandaşlar sağduyulu davranarak, slogan atanların sakin olmasını istedi. Cenaze namazlarının andından da bazı göstericiler polise zor anlar yaşattı. Polis, bir göstericiyi durdurmak isterken zor anlar yaşadı. Taşkınlık çıkarmak isteyen bir grup da çevik kuvvet polisi tarafından çember altına alındı. Olayda gözaltılar da yaşandı. (GAZİANTEP)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan, Rize'de konuştu

SONRAKİ HABER

Maduro, Kolombiya ile ilişkileri kesti; Kolombiya kararı tanımadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa