Devrimci 78’liler ‘adalet’ aramaya devam ediyor!

Devrimci 78’liler ‘adalet’ aramaya devam ediyor!

BİRÇOK devrimcinin eşyaları ve dönemin işkence aletlerinin sergileneceği “12 Eylül utanç müzesi” yeni açılışa hazırlanıyor. Darbe  dönemine ait birçok belgenin de ilk kez sergileneceği etkinliğe ilişkin Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı Kamber Ateş, bu yıl “Adalet” kavramını öne &ccedi

BİRÇOK devrimcinin eşyaları ve dönemin işkence aletlerinin sergileneceği “12 Eylül utanç müzesi” yeni açılışa hazırlanıyor. Darbe  dönemine ait birçok belgenin de ilk kez sergileneceği etkinliğe ilişkin Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı Kamber Ateş, bu yıl “Adalet” kavramını öne çıkartacaklarını söyledi.
“12 Eylül utanç müzesi” Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından 3 Eylülde açılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılacak olan müze 28 Eylüle kadar gezilebilecek. Müzeye ilişkin gazetemize bilgi veren Devrimci 78’liler Federasyonu Genel Başkanı Kamber Ateş, ilki 2010’da kurulan müze ile 12 Eylül’den bugüne gelen süreç ve ‘adalet işleyişi’ne dikkat çektiklerini ifade etti. İşkence mağdurları ve işkencecilerin de bu yıl ilk kez etkinlikler kapsamında açıklanacağını belirten Ateş sergide yine devrimcilerin eşyalarının sergileneceğini söyledi. Dönemin işkence aletlerinin ve yöntemlerinin de aktarılacağı serginin bu yılki temasının “adalet” olduğuna vurgu yapan Ateş, 12 Eylül askeri darbesinden bugüne “adalet” aradıklarını söyledi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net