31 Mart 2018 10:01

Deniz Naki, ‘Afrin’ için başladığı açlık grevini sonlandırdı

Afrin için BM önünde açlık grevine başlayan Deniz Naki, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile grevi arkadaşlarının alacağını söyledi.

Deniz Naki, ‘Afrin’ için başladığı açlık grevini sonlandırdı

Paylaş

Afrin için Cenevre’deki Birleşmiş Milletler binası önünde açlık grevi eylemine başlayan Deniz Naki, sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Naki, grevi arkadaşlarının devraldığını ve mücadeleye farklı alanlarda devam edeceğini söyledi.

‘GREVİ ARKADAŞLAR DEVRALACAK’

Gazete Duvar’ın haberine göre Naki, Almanya’da uğradığı silahlı saldırı sonrası “güvenlik kaygısı” nedeniyle Türkiye’ye dönmeyeceğini açıklayan Deniz Naki, Afrin için Cenevre’de BM önünde açlık grevine başlamıştı. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla 19 Mart’ta başladığı açlık grevini başka arkadaşlarının devralacağını söyledi.

‘GREV AMACINA ULAŞTI’

Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği operasyon ile ilgili BM’nin harekete geçmesi ve Avrupa’da kamuoyu yaratmak için başlanılan grevin amacına ulaştığını belirten Naki, “Açlık grevinin bir amacı da Avrupa’da ve dünyada duyarlılık yaratmaktı. Bizler bu sorumluluk bilinci ile ses getirdiğimize inanıyoruz. Elbetteki bu mücadelemiz ve direnişimiz farklı alanlarda ve platformlarda devam edecektir” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul Ümraniye'de 5 katlı binada yangın çıktı

SONRAKİ HABER

PSAKD şube başkanına ‘cumhurbaşkanına hakaret’ davası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa