Horonla, çimento fabrikasını protesto ettiler

Horonla, çimento fabrikasını protesto ettiler

SAKARYA’nın Karasu ilçesinde çimento fabrikasının kurulmasını istemeyen vatandaşlar tulum çalıp oynayarak protesto etti.Karasu Darıçayır beldesine kurulması planlanan çimento fabrikası için belde halkı eylem yaptı.Eyleme CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da katıldı.Belde meydanında toplanan yaklaşık 800 k

SAKARYA’nın Karasu ilçesinde çimento fabrikasının kurulmasını istemeyen vatandaşlar tulum çalıp oynayarak protesto etti.

Karasu Darıçayır beldesine kurulması planlanan çimento fabrikası için belde halkı eylem yaptı.Eyleme CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da katıldı.

Belde meydanında toplanan yaklaşık 800 kişi, ‘Zehirlenmek istemiyoruz’, ‘Çimento fabrikası istemiyoruz’ diye slogan atarak fabrikanın kurulması planlanan yere kadar yürüdü. Yürüyüşte, çalınan tulum eşliğinde oynandı, halay çekildi. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, burada yaptığı konuşmada, çimento fabrikası kurulmasına karşı olmadığını, ancak bu tür fabrikaların yeşilin olmadığı arazilere kurulması gerektiğini söyledi. Bazı kişilerin para kazanmak uğruna doğayı yok etmelerine izin vermeyeceklerini vurgulayan Özkoç, “Buna biz değil bu bölgenin insanları izin vermeyecektir. Daha önce Taşkısığı’na fabrika kurulmak istenmişti fakat başarılı olunamamıştı. Halk tepkisini ortaya koyunca fabrikayı kuramadılar” dedi. (Sakarya/CİHAN)

www.evrensel.net