25 Mart 2018 15:10
Son Güncellenme Tarihi: 25 Mart 2018 22:59

UBER sürücüsü kadın yolcuyu dövdü iddiası

İstinye'den Atatürk Havalimanı'na gitmek için UBER aracıyla seyahat eden Birgül Ekinci'nin, sürücü tarafından darbedildiği iddia edildi.

UBER sürücüsü kadın yolcuyu dövdü iddiası

Paylaş

UBER aracı ile Atatürk Havalimanı'na gelen Birgül Ekinci'nin, havalimanı yakınlarında erken indirme yüzünden çıkan tartışma sonrası sürücü tarafından darbedildiği iddia edildi.

Birgül Ekinci ve kızı, İstinye'den Atatürk Havalimanı'na gelmek için Uber uygulamasından araç çağırdı. Araçla havalimanı girişine kadar gelen 2 yolcuyla, sürücü arasında 'erken indirme' tartışması yaşandı. Birgül Ekinci, çıkan tartışma sonrası ismi henüz belirlenemeyen sürücü tarafından darbedildi. Burnundan darbe alan Ekinci ile kızını araçtan indirilmiş gören Atatürk Havalimanı durağında çalışan taksi şoförü Murat Tağu durarak kadınlara yardım etti. 

UBER

Ekinci kızının uçağını kaçırmaması için Atatürk Havalimanı'na geldi. Önce ambulansa daha sonra da Atatürk Havalimanı'nda bulunan Port Clinic sağlık birimine götürülen Ekinci'nin burada ilk tedavisi yapıldı. Konuşmak istemeyen Birgül Ekinci, bu sırada basın mensuplarının "Uber sürücüsüyle tartıştınız?" sorusuna, başını sallayarak "Evet" yanıtını verdi. Ekinci daha sonra polis eşliğinde hastaneye sevk edildi. Uçağına polis eşliğinde giden Ekinci'nin kızı da konuşmak istemedi.

Olayı anlatan havalimanı taksicisi Murat Tağu, Basın Ekpres Yolundan havalimanına geldiği sırada sağda park halinde bir araç gördüğünü söyledi. Araçta bir sorun olduğunu tahmin ettiğini belirten Tağu, "Aracın önünde durduğumda  bir kız gelip yardım istedi. Uber sürücüsü, VIP bir araçtı. Resimleri de hatta bende mevcuttu. Ben kızla ilgilenirken hanımefendiyi olduğu gibi araçtan bariyerlerin üzerine attı. Resim ve görüntüleri mevcut. İnsanlık dışı bir durum. Bir insanın yapabileceği bir şey değil. Ben denk geldim. İnsanlar güvenip itibar ediyorlar. Sürücüyü tarif edebilirim. Sürücü kaçtı. Hatta beni de araçla beraber bir şerit sürekledi. Az daha ben de kazaya maruz kalabilirdim. İstinye'den binmişler. Havalimanına kadar gelecekler.  Bulundukları istikamete kadar 250 lira istenmiş. Hanımefendi itiraz edince, 'Ben havalimanına girmiyorum. Girersem bana ceza uygulayacaklar" demiş. Bütün sıkıntı fazla para istemekten dolayı." diye konuştu.

UBER SÜRÜCÜSÜ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Birgül Ekinci'nin darbedilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında UBER sürücüsü M.Ü (24) gözaltına alındı. Sivil trafik polislerince gözaltına alınan M.Ü., işlemleri için polis merkezine teslim edildi. İşlemleri için Kanarya Polis Merkezine teslim edildi. Buradaki ifade işlemleri tamamlanan M.Ü. çıkarıldığı Küçükçekmece Adliyesi'nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

UBER: SÜRÜCÜNÜN SİSTEME ERİŞİMİ ENGELLENDİ

UBER'den de konuya ilişkin açıklama geldi, sürücünün UBER sistemine erişiminin engellendiği açıklandı.

UBER'in, konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Bahsi geçen davranış Uber uygulamasında kesinlikle kabul edilemez ve kimsenin başına gelmemesi gereken bir olaydır. Soruşturmalarına destek olmak için yerel emniyet birimleri ile yakinen çalışmaktayız. Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının UBER sistemine erişimi engellenmiştir.

UBER, konuyu hassasiyetle takip etmekte ve konunun aydınlatılması için araştırmalarına destek olmak üzere yerel emniyet birimleriyle çalışmaktadır." (DHA)

UBER

 

ÖNCEKİ HABER

Bafra'da bir kadını kaçıran 2 kişi serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Roma’nın yıldızı Yalitzo Aparicio’dan ırkçı sözlere yanıt

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa