25 Mart 2018 14:58
Son Düzenlenme Tarihi: 25 Mart 2018 20:58

Mülkiyeliler Birliğinin yönetimi değişti: 'Yetiştik Çünkü Biz'

Mülkiyeliler Birliğinin Genel Kurulunda mevcut yönetim ile çoğunlukla ihraç edilen akademisyenlerin oluşturduğu 'Yetiştik Çünkü Biz' listesi yarışıyor

Mülkiyeliler Birliğinin yönetimi değişti: 'Yetiştik Çünkü Biz'

Paylaş

Mülkiyeliler Birliğinin 46. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut yönetim ile çoğunlukla ihraç edilen akademisyenlerin oluşturduğu "Yetiştik Çünkü Biz" listesi yarıştı. Seçimlerde oy sayımı sona erdi. Mevcut yönetime karşı, ihraç edilen akademisyenlerin de bulunduğu Yetiştik Çünkü Biz grubu seçimleri kazandı. Grup Twitter hesabından "Söyleyebileceğimiz tek bir şey var: Resmen yetiştik çünkü biz !" diyerek galibiyetini duyurdu. Mülkiyeliler Birliği'nin yeni başkanı ihraç edilen akademisyenlerden Dinçer Demirkent oldu.
 

Genel kurul, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (SBF) gerçekleştirildi. OHAL ile birlikte çok sayıda akademisyen ihracı ile gündeme gelen Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Mülkiyeliler Birliği yönetimi için iki liste yarıştı.

Genel kurul açılışında konuşan Mülkiyeliler Birliği Başkanı Erdal Eren ise, kendi dönemlerinde Mülkiyeliler Birliği'nin faaliyetlerini anlattı. Sosyal medya paylaşımları, mülkiyeliler haber, tv programı vb. çalışmaları anlatan Eren, ihraçlara ihraç edilen akademisyenlere konuşmasının sonunda değindi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından akademisyenlerin ihraç edilmesine karşı üzüntü ve isyanlarını Mülkiyeliler Birliği olarak paylaştıklarını söyleyen Eren, Mülkiyeliler Birliği'nin tepkisinin yüksek olduğunu savundu.

'SADECE MEZUNLAR DERNEĞİ DEĞİL GELENEK' 

Mülkiyeliler Birliği

Yetiştik Çünkü Biz listesinin adayı Dinçer Demirkent, seçimlerden önce yaptığı konuşmada "Bu yola çıkarken dedik ki sadece seçimleri değil farklı kuşaklardan tüm mülkiyelileri kazanacağız" dedi. Ülke her geçen gün karanlığa giderken, demokrasiden daha fazla uzlaşırken okulda ders vermeye devam hocaların öğrencileriyle değil soruşturmalarla uğraştığını belirten Demirkent, "Tepeden tırnağa mekanlarımızdan üyelerimizin haklarına kadar savunacağız. Mülkiyeliler Birliği sadece bir mezunlar derneği değildir. Bir gelenektir ve biz bu geleneği yeniden diriltmek için aday olduk. Bizler yönetimde olsaydık 16 Nisan Referandumu maddelerinin her biri hakkında kamuoyu bir rapor görürdü. Ancak Mülkiyeliler Birliği hayır diyen bir bildiri bile kaleme alamadı ülkenin Anayasası değişirken. Biz yönetimde olsaydık fakülte tasfiye edilirken bihaber olmazdık, beklemezdik. Mülkiyeliler Birliği mekanları gençlere, kadınlara hitap etmeyen köhne mekanlar olmazdı. Hakkımızdaki kara propagandaya rağmen Mülkiyeliler Birliği'ne kara leke bulaşmasın diye uğraştık. Hiçbir üyemizin kendisini yalnız hissetmemesi için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

'İNSAN HAKLARINI MERKEZİNİ KENDİ BÜNYEMİZDE KURACAĞIZ'

SBF'de kurulan Türkiye'nin ilk insan hakları merkezi kapatıldığına dikkat çeken Demirkent, "Maalesef insan hakları merkezi Mülkiyeliler Birliği bünyesinde değil ODTÜ Mezunlar Derneği desteği ile yürütülmektedir. Mülkiyeliler Birliği bünyesinde kuracağız" dedi. Konuşmasının sonunda diğer yönetim kurulu adaylarını tanıtan Demirkent, "Daha çok yapacak işimiz var. Yetiştik çünkü biz" dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İsrail'de sığınmacıları sınır dışı planı protesto edildi

SONRAKİ HABER

Mısır'da kum fırtınası 5 can aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa