‘Vira Bismillah’ hazırlıkları

‘Vira Bismillah’ hazırlıkları

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde, 1 Eylül itibariyle ‘Vira Bismillah’ diyecek olan balıkçılar, son hazırlıklarını yapıyor. Bu sene palamut balığının çok olmasını bekleyen balıkçılar, vatandaşların balığa doyacaklarını ifade ediyor.Balık sezonunun açılmasına yaklaşık 9 gün kala balıkçılarda haz

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde, 1 Eylül itibariyle ‘Vira Bismillah’ diyecek olan balıkçılar, son hazırlıklarını yapıyor. Bu sene palamut balığının çok olmasını bekleyen balıkçılar, vatandaşların balığa doyacaklarını ifade ediyor.

Balık sezonunun açılmasına yaklaşık 9 gün kala balıkçılarda hazırlıklar devam ediyor. Sezonda palamut balığının fazla olması beklenirken, güzel bir sezon geçeceği ifade edildi. Ağlar tamir edilerek onarılırken, mevcut ağlar da kontrol ediliyor.

Yapılan denemelerde, palamut balığının bu sene bereketli geçeceğini söyleyen 45 yıllık balıkçı Kemal Erol, “Bu sene palamut balığı bereketli olacak. Yapılan denemeler de bunu gösterdi. 1 Eylül tarihiyle ‘Vira Bismillah’ diyeceğiz. Balığın bol olacağı bir sezon yaşayarak vatandaşlara bol balık yedireceğiz.” dedi.
Bu sezon palamut balığına doyulacağını söyleyen 49 yıllık balıkçı Ender Göker ise balıkçıların yasak olan alanları da iyi bildiğini ve buna göre avlanacaklarını söyledi. (Zonguldak/CİHAN)

www.evrensel.net