AKP

AKP'li vekilden insanlık dışı açıklamalar

AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, çatışmalarda yaşamını yitiren PKK'liler için "gebertildiler" denilmesini istedi. Milletvekili, PKK'liler için de "Ermeni dönmesi" ifadesini kullandı.Bölgede artan çatışmalar ve yaşanan siyasal gelişmeler karşısında AKP'li yetkililer ölçüyü iyic


Bölgede artan çatışmalar ve yaşanan siyasal gelişmeler karşısında AKP'li yetkililer ölçüyü iyice kaçırdı. BDP'ye ağır hakaret ve tehditlerin ardından, bu kez de cenazelere hakaret edildi.

AKP Erzurum İl Teşkilatı'nın, merkez Palandöken İlçesi Çeçenistan Parkı'nda düzenlediği bayramlaşma programına katılan AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, yaptığı açıklamalarla "pes" dedirtti.

Aksak, yakın zamanda 200 PKK'linin yaşamını yitirdiğini ileri sürerken, "Bunlar için 'etkisiz hale getirildi' denilmemelidir. Bunlar için 'gebertildi' denilmelidir. Kürt kardeşlerimizi bunlardan ayırıyoruz. Bunlar, baktığınız zaman ya 'satılmış beyinler', ya 'Ermeni dönmesi' çocukları, ya da Suriye'den İran'dan ülkemize sızan 'alçaklardan' başka bir şey değil" ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net