Afrin'de patlama: 3 asker yaşamını yitirdi

Afrin'de patlama: 3 asker yaşamını yitirdi

Afrin'de arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcı infilak etti. Başbakan Yıldırım, 3 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Afrin'de arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcı infilak etti

Başbakan Binali Yıldırım, patlama sonucu 3 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

DHA'nın haberine göre Afrin merkezinde bomba ve patlayıcı arama-tarama çalışması sırasında el yapımı patlayıcı infilak etti. Öğleden sonra meydana gelen patlamada 3 asker hayatını kaybetti, 3 asker yaralandı. Askerlerin cenazeleri, sınırdan alınarak Hatay Devlet Hastanesi'ne götürülürken, yaralılar da bölgedeki ilk müdahalelerinin ardından hastanelere taşınarak tedaviye alındı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 22 Mart 2018 tarihinde icra edilen arama-tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda; 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

Suriye'nin kuzeyindeki Afrin, TSK ve ÖSO tarafından 18 Mart 2018'de ele geçirilmişti. 'Zeytin Dalı' adı verilen operasyon 20 Ocak'ta başlamıştı. TSK, operasyon boyunca 46 askerin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Mart 2018 16:51
www.evrensel.net
ETİKETLER Afrin