21 Mart 2018 21:17

Attilâ İlhan Edebiyat Ödüllerine başvurular başladı

'Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri'nin üçüncüsü için son başvuru tarihi olarak 31 Mayıs 2018 Perşembe günü belirlendi.

Attilâ İlhan Edebiyat Ödüllerine başvurular başladı

Paylaş

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle düzenlenen Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştiriliyor. 31 Mayıs’a kadar başvurulabilecek yarışma kapsamında 2017 yılında yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü”; ayrıca 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara da ilk roman ve ilk şiir kitabı için “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecek. 

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

Onursal başkanlığını Doğan Hızlan’ın üstlendiği Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin seçici kurulunda edebiyat dünyasından oluşan iki ayrı seçici kurulu bulunuyor. Başkanlığını Selim İleri’nin üstlendiği Roman Seçici Kurulunun üyeleri arasında Mehmet Eroğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Ülkü Karaosmanoğlu ve İlhan ailesi adına Ali Cem İlhan yer alıyor. Metin Celal başkanlığındaki Şiir Seçici Kurulunda ise A. Ali Ural, Haydar Ergülen, Adnan Özer ve İlhan ailesi adına Kerem Alışık görev alıyor.

SON BAŞVURU, 31 MAYIS

Yarışmaya katılacak şair ve yazarlar ya da yayınevlerinin, aday olunduğuna dair imzalı bir yazı ile 10 nüsha kitaplarını, 31 Mayıs Perşembe günü akşamına kadar Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfının adresine teslim etmeleri gerekiyor. Ödül kazanan eserler ise, seçiciler kurulu değerlendirmelerinin ardından 2018’in kasım ayında açıklanacak. Başvuruların gönderileceği adres şöyle: “Sıraselviler Caddesi Billurcu Sokak No: 26 Kat:2 Taksim, Beyoğlu, 34433 İstanbul.” (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Okul var eğitim yok, mezun var iş yok

SONRAKİ HABER

Erdoğan'ın AYM üyeliğine atadığı Yıldız Seferinoğlu yemin etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa