Budak: Tarım ve hayvancılıkta hızlı bir çöküş yaşıyoruz

Budak: Tarım ve hayvancılıkta hızlı bir çöküş yaşıyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak ve Faik Öztrak, Lüleburgaz, Babaeski, Edirne ve Keşan’da incelemelerde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, “AKP Hükümeti dışarıdan et ithal ederken, bizim üreticimiz, hayvanlarını satıp büyük şehirlere işçi olarak gitmeye mecbur bırakılıyor. Tarım ve hayvancılıkta çok hızlı bir çöküş yaşıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak ve Faik Öztrak, Lüleburgaz, Babaeski, Edirne ve Keşan’da incelemelerde bulundu. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasında üretici ve sektör temsilcileriyle bir araya gelen heyet, bölge sorunlarını dinledi. 15 yıl öncesine kadar tarım ve hayvancılığın en gelişmiş bölgelerinden olan Trakya’nın AKP iktidarıyla kaderine terk edilmiş bir hale dönüştürüldüğünü ifade eden Çetin Osman Budak, “Hangi üreticiyle konuştuysak kan ağlıyor. 15 yıl öncesine kadar hayvancılık ve süt üretiminde Türkiye’nin en önde gelen illeri Trakya’da yer alırken, bugün AKP iktidarının uyguladığı yanlış politikalar sonucunda hepsi perişan olmuş durumda. Borç içinde olan çiftçilerimiz bugün büyük şehirlere işçi olarak gitmeye mecbur bırakılıyor. Kiminle konuştuysak artık dayanamadığını söyledi. Çok hızlı bir çöküşle karşı karşıyayız” diye konuştu. (TEKİRDAĞ)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Mart 2018 20:29
www.evrensel.net
ETİKETLER Çetin Osman Budak