20 Mart 2018 15:42

9 yaşındaki çocuk uyuşturucudan zehirlendi

Sur’da bir ilkokulda arkadaşları tarafından zorla uyuşturucu hap içirilen 9 yaşındaki çocuk ölümden döndü. Aile okul yönetimine tepki gösterdi.

Paylaş

Sur’da bir ilkokulda arkadaşları tarafından zorla uyuşturucu hap içirilen 9 yaşındaki çocuk ölümden döndü. Uyuşturucunun okula nasıl girdiğini soran aile, okul yönetimine tepki gösterdi. 

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Yeşil Vadi Mahallesi’nde yaşları 8 ile 9 arasında değişen 4 çocuk, akranları E.Ç’ye yanlarında getirdikleri uyuşturucu hapı verdi. 14 Mart’ta yaşanan olayda, iddiaya göre öğle yemek arası arkadaşları E.Ç’yi hapı içmeye zorladı. Çocukların uyuşturucu hapı nereden buldukları öğrenilemezken, uyuşturucu hapı içen çocuk fenalaştı. Ailesi ve öğretmenler tarafından Selahattin Eyyubi Çocuk Hastanesine kaldırılan çocuğa doktorlar ilk müdahaleyi yaptı. İlk başta neden fenalaştığı öğrenilemeyen çocuğun yapılan tetkiklerinde uyuşturucu madde aldığı tespit edildi. Üç gün yoğun bakım ünitesinde tutulan çocuk, durumunun iyiye dönmesi üzerine taburcu edildi. Çocuk bir süre daha gözlem altında tutulacak. 

AİLEDEN TEPKİ 

İlkokul çağındaki çocukların uyuşturucu haplara bu kadar kolay ulaşmasının okullardaki güvenlik zafiyetinden kaynaklandığını ifade eden çocuğun annesi, “Olayın yaşandığı gün okul yönetimi, beni arayarak ‘Oğlun hap içmiş ve fenalaşmış. Gelin yoksa biz hastaneye kaldırıyoruz’ dedi. Sınıfa gittiğimde çocuğumun rengi atmış, fenalaşmıştı. Hastanede midesi yıkandıktan sonra yoğun bakıma alındı. Üç gün boyunca kendine gelmedi” ifadelerini kullandı. 

Doktorun kendilerine verdiği bilgiye göre çocuğun 5 adet uyuşturucu hap yuttuğunu ve bu yüzden fenalaştığını dile getiren anne, “Uyuşturucu hapları kimin verdiğini sorduğumuzda kendisiyle aynı sınıfta okuyan 4 arkadaşı tarafından zorla içirildiğini söyledi. Duyduklarımız karşısında dehşete düştük. Bunu yapanlar da çocuk, ama o hapların okulda onların eline nasıl geçtiğini merak ediyoruz. Oğluma kendi okulunun hemen aşağısında dört arkadaşı tarafından hap içirilmeye çalışılıyor ve kimse bunu görmüyor” diyerek yaşananlara tepki gösterdi. (Diyarbakır/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kemal Kurkut'u vuran polis Newroz’da görev alacak'

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa