Nilhan Osmanoğlu: Çok baskı gördük, özel okula gitmek zorunda kaldık

Nilhan Osmanoğlu: Çok baskı gördük, özel okula gitmek zorunda kaldık

Nilhan Osmanoğlu, öğrencilik yıllarında soyunu saklamak zorunda kaldığını öne sürüp 'Baskılar yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık' dedi.

2. Abdülhamid'in beşinci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde katıldığı bir panelde çocukluk ve üniversite yıllarında soyunu saklamak zorunda kaldığını öne sürdü.

AKP öncesi dönemde soyunu açık açık söylemekten çekindiğini belirten Nilhan Osmanoğlu, "Soy adımı duyduklarında 'Osmanlı soyundan mı geliyorsunuz' sorusunu soruyorlardı. Hayır dediğim çok zaman oldu, deşifre olmamak için. Çünkü büyük sıkıntılar yaşatıyorlardı" dedi.

Devlet okullarında baskı gördüklerini savunan Osmanoğlu, "Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu. Oradaki hocaların psikolojik baskıları yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık. Allah’a hamd olsun bugünleri de gördük. İnşallah daha güzellerini de göreceğiz" şeklinde konuştu.

'ÖZEL OKULDA BELEŞE OKUDU'

Osmanoğlu'nun bu açıklamaları sonrası firari ‘FETÖ’ şüphelisi Engin Sezen, sosyal medya üzerinden “Daha once yazdim mi bilmiyorum ama, bu kizcagiz benim ogrencimdi ve Ozel okulda (Fatih Koleji) bedava okudu:)” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Mart 2018 13:47
www.evrensel.net
ETİKETLER Nilhan Osmanoğlu