20 Ağustos 2012 13:32

Kılıçdaroğlu: En büyük devrimci Hz. Muhammed!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Akşam gazetesine ilginç değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, “En büyük devrimci Hz. Muhammed. Mütedeyyin insan Hz Muhammed’e inanıyorsa artık o da devrimcidir” dedi.CHP'nin mütedeyyin(dindar) kesimle çok daha sıcak ve samimi bir ilişki kurması gerektiğini belirten Kılı&c

Kılıçdaroğlu: En büyük devrimci Hz. Muhammed!
Paylaş

CHP'nin mütedeyyin(dindar) kesimle çok daha sıcak ve samimi bir ilişki kurması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Mütedeyyin kesimi muhafazakar kesim olarak görmüyorum. Bu kesim; aydın, okuyan, hayatı sorgulayan, olaylara sağlıklı bakan ve inançlı insanlardan oluşuyor. Ben mütedeyyinleri aydın olarak görüyorum” dedi.

“Yıllar yılı CHP’nin dine karşı bir parti olduğu algısı yaratılmak isteniyor. Bu algıyı kırmak için çalışıyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “Bunun böyle olmadığını biliyoruz. Bize 11 milyon insan oy veriyor, her kesimden oy alıyoruz” şeklinde konuştu. CHP’nin okuyan, hayatı sorgulayan, inançlı, inancını siyaset ve ticarete alet etmeyen mütedeyyin kesimle yıllarca iyi bir diyalog kuramadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Şimdi zaman zaman bir araya geliyoruz. Oturup konuşuyoruz. CHP’yi görüyor ve diyorlar ki ‘CHP buysa bizim bir sorunumuz yok.’ Biz onların duygularına hitap ediyoruz. Bizim söylemlerimiz de onlara yabancı söylemler değil. Bütün mesele, bir araya gelip konuşmadık. Bir sağırlar diyaloğu içinden 3. kişilerin haberleriyle birbirimizi tanımaya çalıştık... Mütedeyyin insan hayatı sorgulayan insandır. Mütedeyyin insan değişimin önünü açan insandır” dedi. Mütedeyyin kesimle bir araya geldiği iftarda ahlak vurgusu yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Konuşmamda Hz. Muhammed’in devrimci kişiliğine vurgu yaptım. Bence Hz. Muhammed en büyük devrimcidir. Milyarlarca kişiyi etkileyen bir insana siz devrimci demeyip kime diyeceksiniz. Mütedeyyin insan Hz. Muhammed’e inanıyorsa artık o da devrimcidir” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Arınç BDP’yi hedef aldı

SONRAKİ HABER

İthalatın sorumlusu DTÖ’ye bağlananlardır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...