19 Mart 2018 15:09

Şahin: Hafriyat kamyonlarına araç takip sistemi taktırıyoruz

İstanbul Valisi Vasip Şahin, hafriyat kamyonlarına Araç Takip Sistemi (ATS) taktırdıklarını, denetimde bulunduklarını ve cezalar kestiklerini açıkladı

Paylaş

İstanbul Valisi Vasip Şahin, hafriyat kamyonlarına Araç Takip Sistemi (ATS) taktırdıklarını, denitim de bulduklarını ve cezalar kestiklerini açıkladı. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,  "Hafriyat kamyonları için yeni düzenleme" adı altında basın açıklaması yaptı.

Atatürk Havalimanı'nda yapılan açıklamada konuşan  İstanbul Valisi Vasip Şahin,  İstanbul'da geçen yıl 110 bin hafriyat kamyonunun denetlendiğini ve kural ihlali yapanlara 13 milyon lira ceza kesildiğini belirtti. Şahin bu araçlardan  600'ünün de trafikten men edildiğini belirtti.

Vali Şahin bu yıl da denetimlerin devam ettiğini belirtirken Araç Takip Sistemi (ATS) 'nin  hafriyat kamyonlarına taktırıldığını kaydetti. 

Araçların yaklaşık yüzde 70'ine ATS'nin kattırıldığını belirten Vali Şahin diğer araçlara da 2 Nisan'a kadar süre tanındığını ifade etti.

Şahin bu tarihten sonra cezaların daha tavizsiz bir şekilde kesileceğini söyledi. (DHA)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dünya Tiyatro Günü’nde şehir tiyatrolarının tüm oyunları ücretsiz

SONRAKİ HABER

Bursa'da fay hattının kırılmasıyla oluşan Suuçtu Şelalesi'nde sonbahar güzelliği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa