İşçiler Taksim

İşçiler Taksim'de bayramlaştı

Teksim’de direnişte olan işçiler aileleri ve hâlâ çalışan arkadaşlarıyla birlikte bayramın 2. gününde Taksim meydanında bayramlaştı. Patronların işçilerine ‘köle’ olarak  baktığını söyleyen işçiler, patronların bayramı dahi zehir ettiğini, çocuklarını akraba ziyaretine, gezmelere g&ou

“Direne direne kazanacağız”, “ Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları atan işçiler adına konuşma yapan Salih Yıldırım, “ Türkiye’de emekten yana olan medyanın dışındaki medya bizleri görmezden geliyor” dedi.

Tüm İstanbul’a ve Türkiye’ye seslerini duyurmak için fabrikanın önünde değil Taksim meydanında bayramlaştıklarını ifade eden Yıldırım, “Bayramı direnişle karşıladık direnişle bitireceğiz. Sonunda biz kazanacağız” dedi.

Teksif Örgütlenme Dairesi Müdürü Asalettin Arslanoğlu ise “İşçilere, emekçilere bayram yok. Sermaye bizlere 365 gün evde, fabrikada zulüm ediyor” dedi. Arslanoğlu, çocuklara böyle bir dünya bırakmamak için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de işçilerle bayramlaşmak için Taksim’e geldi. Burada konuşma yapan Çelebi, “Üretenler sizsiniz, bütün değerleri yaratanlar sizlersiniz, sizler omuz omuza verdiğinizde bu mücadeleyi kazanacaksınız. Direnişi meclise taşıyacağım kuşkunuz olmasın” dedi. Bayram için bir araya gelen işçilere Emek Partisi (EMEP) de destek verdi. (İstanbul/EVRENSEL)


BAYRAMDA HAKLARINI İSTEDİLER

Denizli Basma Sanayi işçileri, gasp edilen 10 aylık maaş ve kıdem tazminatlarını almak için başlattıkları Pazar eylemlerinin 27. haftasında da Bayramyeri Meydanında eylemdeydi. DEBA işçileri 3. Ramazan Bayramını da buruk geçiyor. Denizlililere de bayram şekeri dağıtan işçiler Denizlililerden de sıcak tepkiler aldı. DEBA işçilerinin ve çocuklarının da katıldığı eylemde işçiler bir dahaki bayramı herkes gibi evde ve akrabaları ile geçirmek istediklerini dile getiriyor. (Denizli/EVRENSEL)

www.evrensel.net