17 Mart 2018 09:51

Diyanet İşleri Başkanı'na göre evlilik yaşı 18-25

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş evlilik için en uygun zamanın 18-25 yaş arası olduğunu savundu.

Paylaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kanal 7'de yayımlanan "İskele Sancak" programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Erbaş, evlilik için en uygun zamanın 18-25 yaş arası olduğunu savundu.

Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesine değinen Erbaş, "Osmanlı döneminde yaygın olarak görülen evlilik yaşı kızlarda 17, erkeklerde ise 18 olarak tespit edildi" diyerek bu durumun topluma da yararı olduğunu öne sürdü. Erbaş, günümüzde geç yaşlarda evliliğin arttığını savundu.

'TOPLUMUN ORTALAMA YAŞINA UYGUN DAVRANMALI'

Erbaş, evlililik için en uygun yaşların 18-25 olduğunu dile getirerek, "25 yaşından sonra artık beğenmek de zor oluyor. Erkek için de kızlarımız için de öyle. Birbirlerini kabullenmekte de bir zorlanma oluyor. Dolayısıyla tam böyle evlilik yaşı dediğimiz, toplumumuzun belli kabulleri var zaten. Toplumumuzun ortalama yaşına uygun olarak davranmakta fayda var" ifadelerini kullandı.

Dört kızından üçünün üniversite mezunu olduğunu anlatan Erbaş, "Tabii ilk iki kızım biraz önce dediğimiz, toplumumuzun o ortalama olarak kabul ettiği yaşlarda, 22 yaşında evlendiler" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bakan Ağbal, savunma ve güvenlik bütçesini artırmakla övündü

SONRAKİ HABER

10 başlıkta Türkiye ve dünyada yaşananlar (9-16 Mart 2018)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...