16 Mart 2018 13:57

Adana'da 4,5 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 51 yıl hapis cezası 

Adana’nın Yüreğir ilçesinde bir düğün esnasında 4,5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan Sedat K.’ye 51 yıl hapis cezası verildi.

Paylaş

Adana’nın Yüreğir ilçesi, Levent mahallesinde 10 Şubat'ta bir düğün esnasında 4,5 yaşında çocuğa istismarda bulunan sanık Sedat K.’ye bugün Adana 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 30 yıl, 'Cebir tehdit veya hile kullanarak çocuğu cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 21 yıl yıl ceza verildi. 

MAĞDUR AVUKATI ŞİMŞEK: İTİRAZ EDECEĞİZ

Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasından çıkan ailenin avukatı Meryem Remziye Şimşek, sanığın daha yüksek ceza alması için karara itiraz edeceklerini söyledi. Mahkemenin, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile tutuklu sanığı dinlediğini kaydeden avukat Şimşek, şunları söyledi: 

"Bu olay, bizi kamuda çok derinden yaraladı. Mahkeme, toplamda 51 yıla hükmetti. Bizce daha ağır bir ceza olması gerekiyordu. Öngörmüş olduğumuz birtakım ağırlaştırıcı nedenler vardı. Bununla ilgili gerekli yasal yolları tüketeceğiz. Gerekli itirazlarda bulunacağız. Burada hiçbir ceza böyle bir mağduriyeti hiçbir şekilde telafi edemez. Dilerim, biz de toplum olarak ailenin ve çocuğun bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatması için elimizden geleni yaparız."
 

İddianame 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 45 yıl, 'Cebir tehdit veya hile kullanarak çocuğu cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 21 yıl olmak üzere 66 yıl ceza istemi ile hazırlanmıştı. 

Sedat K. 10 Şubat günü düğün evine girerek 4,5 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunmuştu. Saldırıyı birini görmesi üzerine evden kaçan Sedat K. polis tarafından yakalanmış, mahkeme tarafından tutuklanmıştı. (Adana/ERENSEL)


 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘The Deminer’ filmine Prag’dan ödül

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de 4.9 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa