16 Mart 2018 12:21

'Başı açık öğrencileri görünce sinirleniyorum'

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir'in başı açık öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığı iddia edildi.

Paylaş

Bartın’da 21 Şubat tarihinde Ulus ilçesi İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Ulus Müftülüğü’nün düzenlediği Ulus Müftülüğü aylık imamlar toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Ulus Müftüsü Murat Okuyar, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ve Ulus İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Aslan katıldı.

Birgün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre; toplantıda Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir söz alarak; “Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, ‘Bizler Köy Enstitüsü Mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120.000 cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık’ dedi.”

Demir’in “Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi” ifadelerini kullandığı ve sözlerinin devamında; okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını söylediği, 4-6 yaş gurubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden bahsettiği öne sürüldü.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, söz konusu iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Erkan, savcılığa yaptığı suç duyurusunda ‘toplantı tutanakları ve kamera kayıtlarının’ incelenmesini talep etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Haftanın filmleri (16 Mart 2018)

SONRAKİ HABER

26 mesleğe yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa