16 Mart 2018 11:15

Yeğenine tecavüz eden imama 21.5 yıl hapis istemi

Erzurum'da, yeğenini tecavüz eden İmam, başkasına anlatmaması için tehdit ettiği yeğenine ‘İmam olduğum için sana kimse inanmaz’ dediği ortaya çıktı.

Paylaş

Erzurum'da, ablasının 24 yaşındaki kızına tecavüz eden ve doğan çocuğun DNA raporu ile babası olduğu belirlenen evli 2 çocuk babası imam A.İ.'nin (42) mahkemeye sunulan mütalaada, 'nitelikli cinsel saldırı ve zincirleme şekilde tehdit' suçlarından 21,5 yıla kadar hapsi istendi. İmamın tecavüz ettiği yeğenini kimseye anlatmaması yönünde tehdit ederek "Anlatsan da imam olduğum için kimse sana inanmaz" dediği ortaya çıktı. 

‘İMAM OLDUĞUM İÇİN SANA KİMSE İNANMAZ’

Erzurum'da yeğenine tecavüz eden Muş'un Malazgirt ilçesinde görevli imam A.İ., 11 Ağustos 2017'de tutuklanarak cezaevine konuldu. Hakkındaki şikayeti öğrendikten sonra görevinden istifa eden ve Elazığ'a kaçarken yakalanan A.İ. hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, tecavüze uğrayan genç kadının şikayet dilekçesine de yer verildi. Dayısı A.İ.'nin kendisine 2016 yılında tecavüz ettiğini belirten kimliği açıklanmayan genç kadın, tehditler nedeniyle bunu kimseye anlatamadığını söyledi. 9 Mayıs 2017'de başka bir şehirde özel bir hastanede doğum yaptığını anlatan kadın, "Dayım ile anneannemin yaşadığı köye gittik. Akşam saatlerinde evde yalnızken dayım geldi. Televizyon izlerken battaniyeyi yüzüme kapatarak tecavüz etti. 'Bu yaşadıklarını kimseye anlatmayacaksın. Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz ben imam olduğum için herkes bana inanacaktır. En sonunda sen suçlu çıkarsın' deyip çıktı. O an korktuğum için kimseye birşey diyemedim. Görev yaptığı Muş'un Malazgirt ilçesinden sürekli Erzurum'a gelip benimle yalnız kaldığında şikayet etmemem konusunda tehditlerine devam etti. Dayanamayıp yaşadıklarımı anneme ve ablama anlattım. Hastaneye gittik ve 6 aylık hamile olduğumu öğrendim. Yasal süreyi geçirdiğimiz için kürtaj olamadım. Mayıs ayında doğum yaptım ve bebeği Sevgi Evleri Çocuk Yurdu'na bıraktım. Öz dayımdan şikayetçiyim ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu. 

YÜZDE 99.99 BEBEĞİN BABASI

İddianamede, yuvaya verilen erkek bebek ile A.İ.'nin DNA örneklerinin incelendiğine işaret edildi. Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığın'da yapılan DNA incelemesinde bebeğin yüzde 99.99 A.İ.'nin oğlu olduğuna vurgu yapıldı. 

Suçlamaları kabul etmeyen A.İ. ilk sorgusunda, yeğeninin rızası dışında kendisiyle ilişkiye girdiğini iddia edip “Asıl ben ondan şikayetçiyim" diye kendini savundu.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan A.İ. bu kez yeğeni ile rızası ile ilişkiye girdiğini öne sürdü.

Duruşma savcısı dün görülen ikinci celsede mahkemeye sunduğu mütalaada sanığın, 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 18, 'zincirleme şekilde tehdit' suçundan da 3.5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, A.İ.'nin avukatının esas hakkındaki savunmasını hazırlaması için ertelendi. (DHA)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Madonna'nın adı subliminal uyuşturucu mesajı içeriyor'

SONRAKİ HABER

Yeni Zelanda'da Whakaari Yanardağı patladı: 20 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa