Çevresine sahip çıkan gençlere polis kurşunu

Çevresine sahip çıkan gençlere polis kurşunu

LATİN Amerika ülkesi Peru’nun güneyinde yaşam alanlarının kirletilmesine neden olacak Meksikalı bir şirketin maden projesine karşı çıkan yerli halka ateş açıldı. 6 Peru vatandaşının öldürüldüğü saldırıda hastane kaynakları 20 kişinin de yaralandığını belirtti.  Southern Copper adlı Meksikalı şirketin bakır m

LATİN Amerika ülkesi Peru’nun güneyinde yaşam alanlarının kirletilmesine neden olacak Meksikalı bir şirketin maden projesine karşı çıkan yerli halka ateş açıldı. 6 Peru vatandaşının öldürüldüğü saldırıda hastane kaynakları 20 kişinin de yaralandığını belirtti.  Southern Copper adlı Meksikalı şirketin bakır madeni projesine karşı çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalık, başkent Lima’nın bin kilometre güneyinde yer alan, Arequipa ve Mollendo kentlerini birbirine bağlayan bir yolu kapatmak istedi.

Peru resmi haber ajansı Andina’ya açıklama yapan Mollendo Hastanesinin Müdürü Edilberto Salazar, çatışma sırasında öldürülen ve hastaneye getirilen 22 yaşındaki gencin kurşunlanarak öldürülmüş olduğunu belirtti  (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net