15 Mart 2018 05:45

Atina'da 'haciz' protestosuna saldırı: 5 yaralı, 3 gözaltı

Atina'da kredi borçları sebebiyle evlerine haciz gelen kişiler eylem yaptı. Polisin saldırdığı eylemde 5 kişi yaralandı, 3 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Atina'nın merkezinde ödenmeyen kredi borçları dolayısıyla evlerinin haczedilmesini protesto edenlere polis saldırdı. Eylemde 5 kişi yaralanırken, 3 kişi de gözaltına alındı.

Halk Birliği Partisi (LAE) ve sol grupların başkentin merkezinde bulunan bir noter ofisinin önünde düzenlediği protesto gösterisi sırasında göstericiler binaya girmek isteyince polis tarafından engellendi. Bunun üzerine polislere yumurta atan göstericilere polis copla karşılık verdi. Arbedede en az 5 kişi yaralanırken ve 3 kişi de gözaltına alındı. LAE Başkanı Panayiotis Lafazanis, olaylar için bir kez daha hükümeti sorumlu tutarak, "Polis, Başbakan Aleksis Çipras, Adalet Bakanı Stauros Kontonis ve Vatandaşı Koruma Bakan Vekili Nikos Toskas'ın emirleriyle evlerin haczedilmesini protesto edenlere saldırdı. Yaralananlar oldu, sebepsizce genç insanlar gözaltına alındı. Polis inanılmaz bir sertlik gösterdi, yere düşenleri tekmeledi. Bu hükümetin hiçbir geleceği yok" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Hekimlik andı meslek ilkeleri ve etiğine uygun güncellenmeli

SONRAKİ HABER

RTÜK'ten 'intihar' açıklaması: Toluma olumsuz etki edebilecek haberlere katı olacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa