14 Mart 2018 21:37

Kaftancıoğlu, uzun süreli su kesintilerine tepki gösterdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’un bazı ilçelerinde yaşanan uzun süreli su kesintilerine tepki gösterdi.

Paylaş

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’un bazı ilçelerinde yaşanan uzun süreli su kesintileri nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Su kesintilerinin 1 milyon kişiyi mağdur ettiğini belirten Kaftancıoğlu, “İstanbul gibi bir metropolde 30 saati aşan su kesintisi yaşanması kabul edilemez. İstanbul’u yönetenler halkın şikâyetlerine kulaklarını tıkamış durumda. İlk seçimde bu beceriksizliğe son vereceğiz” dedi.

İstanbul’un Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Eyüp Sultan ilçelerinde dün sabah saatlerinde başlayan su kesintisi hâlâ birçok mahallede devam ediyor. Su kesintilerine sosyal medya platformlarından da tepki yağıyor. İstanbulluları çileden çıkaran su kesintilerine CHP’li Canan Kaftancıoğlu da sert tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İSKİ’nin 30 saat süreceğini açıkladığı su kesintilerinden dolayı tam 1 milyon kişi mağdur. İstanbul’da son aylarda su kesintileri çok sık yaşanıyor. Mevcut yağmacı anlayışın iktidarda kaldığı süre uzadıkça İstanbul’un sorunları da her geçen gün artıyor. İstanbul’da yaşayan yurttaşlarımız kesintilerin sık yaşanması ve uzun sürmesi nedeniyle günlük temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldi. Dünden beri 1 milyon yurttaşımızın mağdur olmasına sebep olan su kesintisiyle ilgili İBB Başkanı Sayın Mevlüt Uysal bir açıklama dahi yapmadı. Çünkü İstanbul’u yönetenler halkın şikayetlerine kulaklarını tıkamış durumda. Hiç düşünmediklerini bilmekle beraber yine de sormak isteriz: Bu kesintilerin günlük hayatı aksatmaması için hangi önlemler alındı? İBB’nin İstanbul'da her geçen gün artan nüfusa karşı geliştirdiği bir su politikası var mı? İstanbul’u kaybedeceklerini bildikleri için kentin sorunlarından, halkın gerçeklerinden tamamen koptular. İstanbul gibi bir metropolde 30 saati aşan su kesintisi yaşanması kabul edilemez. İlk seçimde bu beceriksizliğe son vereceğiz.” (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Berberoğlu davasında Dündar ve Gül kararı beklenecek

SONRAKİ HABER

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne veda etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa