12 Mart 2018 23:38

İlkokul çocuklarına Fetih suresi okutuluyor

Sincan’da bir ortaokulda kız çocuklarına toplu şekilde cuma günü Afrin operasyonunda hayatını kaybedenler için dua okutuldu. 

Paylaş

MEB Din Öğretimi Genel Müdürünün imam hatip okulları müdürlerine gönderdiği mesaj ile her hafta cuma namazı öncesi veya sonrası Fetih suresi okumalarını istemesinin ardından uygulamalar da başladı. Sincan’da bir ortaokulda kız çocuklarına toplu şekilde cuma günü Afrin operasyonunda hayatını kaybedenler için dua okutuldu. 

Sincan’da bir ortaokulda çocuklara ‘Fetih suresi’ okutuldu. Afrin operasyonunda hayatını kaybedenler için çocuklar dua etmeye çağrıldı. Altıncı sınıftaki kız çocuklarına toplu şekilde okutulan ‘Fetih suresi’ ile Afrin operosyonunda hayatını kaybedenler için dua okudu.

‘SAVAŞA DEĞİL BARIŞA GÖNDERME YAPILMALI’

Konu ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan, Eğitim Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Gülhan Şimşek, Altıncı sınıf öğrencileri açısından  olumsuz etkilere sebep olacağının bilimsel bir gerçeklik olduğuna vurgu yaptı. Şimşek, “Bu gibi durumların çocuğun algısında anormalleşmeye, korku ve dehşete kapılmasına, gelişimi için gerekli güvenlik duygusunun kaybına neden olacaktır”dedi. 

Çocuk Hakları Sözleşmesinin 38. maddesinde, “Her çocuğun barış ortamında yaşama ve savaşlardan korunma hakkı vardır. Çocukların askere alınmaması gerekir. Devlet, çocukları silahlı çatışmalardan ve sonuçlarından korumakla sorumludur” ifadelerinin bulunduğuna vurgu yapan Şimsek, sözleşmenin birçok maddesinin de barışa gönderme yaptığından ve devlete de bu konuda sorumluluk yüklediğinden bahsetti. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kadir İnanır: Sağlığımla ilgili spekülasyonlara inanmayın

SONRAKİ HABER

İHD ve TİHV insan hakları haftası kapsamında resepsiyon düzenledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa